Reklamlar
Anasayfa » Haber
30 Ağustos 2017 ( 279 görüntülenme )

DİKKAT!.. RUS ASKERLERİ PKK/PYD BÖLGESİNDE!..

RUS ASKERLERİ AFRİN VE TEL RIFAT'A GİRDİ

Suriye İnsan Hakları Örgütü ve bölgedeki Kürt internet siteleri, dün Rus ordusuna bağlı askerlerin YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'nin elinde bulunan Şehba bölgesindeki Tel Rıfat kasabasına konuşlandığını belirtirken, bölgeye konuşlanan Rus askerlerinin görüntü ve fotoğrafları da paylaşıldı. 

BÖLGE KARIŞIK

Afrin'in güney batısında yer alan Tel Rıfat kasabası, 2016 yılının Şubat ayında DSG güçleri tarafından ÖSO'nun elinden alınmış, geçtiğimiz Haziran ayından itibaren ise OSÖ ve YPG arasında çatışmaların yaşandığı bir bölge olarak biliniyor.

PKK'nın Suriye'deki kolu olarak bilinen YPG ise, Rus askerlerinin bölgeye yerleşmesi ile ilgili bir açıklama yaptı. YPG açıklamasında, "Askeri gözlem yapacak olan Rus güçlerinin görevi YPG birlikte Şehba ve Efrin'in güvenliğini sağlamak olacaktır" denildi.

Türkiye Afrin'e 'hançer harekatı' başlatmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriye’deki terör oluşumu projesinin kalbine soktuğumuz hançeri, yeni hamlelerle genişletmekte kararlıyız'' demişti.

Silahlı İHA’lar başta olmak üzere PKK/PYD'nin Afrin'deki noktalarına nitelikli yıpratma operasyonları başlatılmıştı.

Image result for afrin suriye

Kaynak: Yurt

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'den Flaş YPG Açıklaması! ABD'den 7 ÜLKEYE VİZE ŞOKU! MUĞLA'DA KORKUTAN DEPREM! Suriye'de KRİTİK GELİŞME! 4 Ayrı Noktada Orman Yangını Çıktı! SÖZCÜ'DE ŞOK GÖZALTI!.. Durum Ağırlaşıyor... DİYARBAKIR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA! KIBRIS'TA RUM GAZETESİ'NDEN AKILALMAZ İDDİA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BARZANİ CEPHESİNDEN ŞOK PKK AÇIKLAMASI