Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Eylül 2017 ( 846 görüntülenme )

DİKKAT!.. KORAY AYDIN AKPY'İ AĞIR VURDU!..

AYDIN: BU HESABI SORUN

Kerkük'te peşmerge tarafından yapılması planlanan sözde Kürdistan referandumuna tepki gösteren Koray Aydın Hükümet'i eleştirerek, "Türk devletini yönetenler ne zaman hesap soracaktır?" dedi.

Peşmerge başı Barzani'nin 25 Eylül'de Irak'ın kuzeyinde yapmayı planladığı sözde Kürdistan referanduma tepki gösteren Koray Aydın, Hükümet'in duruma tepkisiz kalmasını eleştirerek "Türk devletini yönetenler ne zaman hesap soracaktır?" dedi.

"Türkmen varlığını koruyacak her türlü adım atılmalıdır" diyen Aydın, "Referandum fitnesinin başının ezilmeli" dedi.

Aydın'ın Twitter'den yaptığı açıklama şöyle:

"BUNA NASIL GÖZYUMARSINIZ"

"Türkmen kardeşlerimizi bu kadar zalim insanların eline bırakmak, destek vermemek nasıl bir politikanın ürünü olabilir? Ezeli ve ebedi Türk yurdu Kerkük'ü PKK'nın cirit attığı bir yer haline getirenlerden Türk devletini yönetenler ne zaman hesap soracaktır? Irak politikalarının merkezine Türkmen kardeşlerimizi değil de, ne idüğü belirsiz bir aşiret resini koymanın manası nedir? "

"ADIM ATIN, EZİN BAŞINI"

25 Eylül'de planlanan Barzani referandumunun öncesi ve yapılırsa sonrası için Türkmen varlığını koruyacak her türlü adım atılmalıdır. İlk atılacak adım ise Irak Anayasasına ve uluslararası teamüllere aykırı referandum fitnesinin başının ezilmesidir."

Barzani buün yaptığı açıklamada "Herhangi bir grup Kerkük'ün durumunu güç kullanarak değiştirmeye çalışacaksa her bir Kürdün bunun için savaşa hazır olduğunu bilsin." demişti.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BM'DEN TÜRKİYE'DEKİ SIĞINMACILARA ŞAŞIRTICI İLGİ! VATAN HAİNLERİ ROKETLE SALDIRDI!.. İçişleri Bakanlığı'ndan Valiliklere UYARI! Başbakanlık'ta FETÖ Operasyonu! KARAMAN'DA FECİ KAZA... GELEN HABERLER İYİ DEĞİL... ŞOK İDDİA: RUSYA PKK İLE ANLAŞTI!.. ŞOK!.. Sinan Ogan'dan Türkiye'yi Sarsacak İddia! 11 ilde FETÖ operasyonu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MERKEL'DEN TÜRKİYE'YE ARDI ARDINA ŞOK!