Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2384 görüntülenme )

Dikkat! E-Tebligat Başlıyor!

Başvuru zorunlu...
 E-Tebligat'a başvurmak zorunlu mu?
 
E-Tebligat, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren, gelir vergisi mükelleflerinden ticari, zirai ve mesleki yönden kazanç elde eden herkesi kapsayacak bir sistem olacak.
2016'dan sonra zorunlu olacak bu sistemde, kazançları gerçek usulde vergiye tabi olmayan çiftçiler ile diğer vergisel yükümlülükleri bulunan mükellefler ise sisteme gönüllü bir şekilde katılabilecek.
E-Tebligat sistemine nasıl başvurulur?
Gerçek kişiler kendi kişisel bilgileriyle Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesi olan https://intvrg.gib.gov.tr  adresine girerek giriş için yönlendirmeleri takip etmesi gerekiyor.
 
İnternet vergi dairesi şifresi olanlar için “kullanıcı girişi” ekranından kullanıcı kodu, parola ve şifre bilgilerini girerek sisteme giriş sağlayabiliyor. İnternet vergi dairesi şifresi olmayanlar için de “TC Kimlik No ile Giriş” ekranından kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bu şekilde E-Tebligat sistemi için başvuru yapmış oluyorsunuz.
 
E-Tebligat başvuru işlemini gerçek kişiler, kağıt olarak başvuru formu doldurarak "Elektronik Tebligat Talep Bildirimi" ile bizzat kendileri vergi dairesine giderek başvuru yapabiliyor.

Tebliğ edilen belgelere nasıl ulaşılır?
 
https://intvrg.gib.gov.tr  internet adresinden sisteme giriş yapanlar "Elektronik Tebligat" adreslerine gönderilen belgeleri görüntüleyebiliyor. Ayrıca belgenin detaylarını görebiliyor ve istedikleri takdirde belgenin yazıcı kopyasını da alabiliyor(Hürriyet).
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cemil Bayık'tan Öcalan İsteği Dikkat!..METEOROLOJİDEN UYARI! Mesane Kanserinin Bilmeniz Gereken Bulgu ve Belirtileri! Fazıl Say Konserlerimi İptal Etmiyorum Dikkat!.. HASAR GÖREN CİHAZLARIN BEDELİ ÖDENECEK! 130 İSİM HAKKINDA KARAR! İkiyaka Dağları PKK için Mezarlık Oldu METİNER'DEN GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN AÇIKLAMA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Allah Allah... VALİLİK GİZLİ OPERASYONU İFŞA ETTİ!..