Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2983 görüntülenme )

Dikkat!.. Cihazınızdaki Saati Ayarlamayı Unutmayınız...

Aklınızda olsun...

TÜRKİYE’de bu yıl kış saatine geçmek için saatleri bir saat geri alınmıyor. Ancak bu pazar (30 Ekim) gününe dikkat etmek gerekiyor.

Bunun sebebi de akıllı telefonlar ve bilgisayarlar başta olmak üzere birçok cihazın otomatik saat ayarlara sahip olması. Güncellenmeyen işletim sistemleri ve yazılımlar yüzünden pazar günü saatiniz bir saat geri alınmış olarak uyanabilirsiniz.

Sektör yetkililerinden aldığımız bilgilere göre 50 milyon mobil cihaz, pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak. Bu sorun için iletişim operatörleri şebeke ve baz istasyonlarında saati güncel tutarak önlemlerini alıyor. Ancak işletim sistemleri ve cihaz üreticilerinin saatlerde güncelleme yapması gerekiyor.

Güncelleme yapılmayan işletim sistemlerinde saat ayarı, ‘otomatik’ yerine ‘manuel veya elle’ olarak seçilmeli. Ancak riske atmamak için ise pazar günü televizyonlardaki saati kontrol etmekte fayda olacak. Windows işletim sistemli bilgisayar ve sunucularda ise güncellemelerin yapılması halinde ise saatler doğru ayarda korunacak.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Devlet, Lüks Araç Alımında Gaza Basıyor Yedek Şarjörü Hayatını Kurtardı AKP'li Bakan'dan ŞOK TEZGAH! Akşener, 2015’in Son Bombasını Patlattı ABD'nin Eğit-Donatçıları Nereye Koşuyor Suriyeliler Artık Takip Edilebilecek... Piyasada rüzgar terse döndü! Rusya'dan Türkiye'ye KRİTİK TEKLİF!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK! ABD Seçimlerinde ŞOK İDDİA!