Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 3002 görüntülenme )

Dikkat!.. Cihazınızdaki Saati Ayarlamayı Unutmayınız...

Aklınızda olsun...

TÜRKİYE’de bu yıl kış saatine geçmek için saatleri bir saat geri alınmıyor. Ancak bu pazar (30 Ekim) gününe dikkat etmek gerekiyor.

Bunun sebebi de akıllı telefonlar ve bilgisayarlar başta olmak üzere birçok cihazın otomatik saat ayarlara sahip olması. Güncellenmeyen işletim sistemleri ve yazılımlar yüzünden pazar günü saatiniz bir saat geri alınmış olarak uyanabilirsiniz.

Sektör yetkililerinden aldığımız bilgilere göre 50 milyon mobil cihaz, pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak. Bu sorun için iletişim operatörleri şebeke ve baz istasyonlarında saati güncel tutarak önlemlerini alıyor. Ancak işletim sistemleri ve cihaz üreticilerinin saatlerde güncelleme yapması gerekiyor.

Güncelleme yapılmayan işletim sistemlerinde saat ayarı, ‘otomatik’ yerine ‘manuel veya elle’ olarak seçilmeli. Ancak riske atmamak için ise pazar günü televizyonlardaki saati kontrol etmekte fayda olacak. Windows işletim sistemli bilgisayar ve sunucularda ise güncellemelerin yapılması halinde ise saatler doğru ayarda korunacak.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu anket AKP'yi üzecek ama... HDP'YE BÜYÜK OPERASYON! ŞOK! KARS Ülkü Ocakları Başkanı'na İnanılmaz Ceza! TRT’de Skandal Belgesel! BAKAN'DAN DAMGA VERGİSİNE İLİŞKİN SON AÇIKLAMA CEM KÜÇÜK HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!.. Kılıçdaroğlu koalisyon ortağını açıkladı Meteoroloji’den 3 İl için Yağış Uyarısı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Gitar Kılıfından Çıkanlar Askeri de Şaşırttı!