Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 3019 görüntülenme )

Dikkat!.. Cihazınızdaki Saati Ayarlamayı Unutmayınız...

Aklınızda olsun...

TÜRKİYE’de bu yıl kış saatine geçmek için saatleri bir saat geri alınmıyor. Ancak bu pazar (30 Ekim) gününe dikkat etmek gerekiyor.

Bunun sebebi de akıllı telefonlar ve bilgisayarlar başta olmak üzere birçok cihazın otomatik saat ayarlara sahip olması. Güncellenmeyen işletim sistemleri ve yazılımlar yüzünden pazar günü saatiniz bir saat geri alınmış olarak uyanabilirsiniz.

Sektör yetkililerinden aldığımız bilgilere göre 50 milyon mobil cihaz, pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak. Bu sorun için iletişim operatörleri şebeke ve baz istasyonlarında saati güncel tutarak önlemlerini alıyor. Ancak işletim sistemleri ve cihaz üreticilerinin saatlerde güncelleme yapması gerekiyor.

Güncelleme yapılmayan işletim sistemlerinde saat ayarı, ‘otomatik’ yerine ‘manuel veya elle’ olarak seçilmeli. Ancak riske atmamak için ise pazar günü televizyonlardaki saati kontrol etmekte fayda olacak. Windows işletim sistemli bilgisayar ve sunucularda ise güncellemelerin yapılması halinde ise saatler doğru ayarda korunacak.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Üniversitede FETÖ Operasyonu! “YAZIN TAVUK DÖNER YERKEN İKİ KERE DÜŞÜNÜN!” Fırat Kalkanı'ndan ACI HABER! UĞUR DÜNDAR GİZLİ DOSYAYI AÇIKLADI... TÜRKİYE AYAKTA!.. Erdoğan Hakkında İlginç Rapor Arınç Canlı Yayında Döküldü! Dolar ve Euro'da SON DURUM! Kamuoyu Anketlerinde MANİPÜLASYON Başladı! İşte O ANKET!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Suriye'deki katliamın ardında yatan sır...