Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2974 görüntülenme )

Dikkat!.. Cihazınızdaki Saati Ayarlamayı Unutmayınız...

Aklınızda olsun...

TÜRKİYE’de bu yıl kış saatine geçmek için saatleri bir saat geri alınmıyor. Ancak bu pazar (30 Ekim) gününe dikkat etmek gerekiyor.

Bunun sebebi de akıllı telefonlar ve bilgisayarlar başta olmak üzere birçok cihazın otomatik saat ayarlara sahip olması. Güncellenmeyen işletim sistemleri ve yazılımlar yüzünden pazar günü saatiniz bir saat geri alınmış olarak uyanabilirsiniz.

Sektör yetkililerinden aldığımız bilgilere göre 50 milyon mobil cihaz, pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak. Bu sorun için iletişim operatörleri şebeke ve baz istasyonlarında saati güncel tutarak önlemlerini alıyor. Ancak işletim sistemleri ve cihaz üreticilerinin saatlerde güncelleme yapması gerekiyor.

Güncelleme yapılmayan işletim sistemlerinde saat ayarı, ‘otomatik’ yerine ‘manuel veya elle’ olarak seçilmeli. Ancak riske atmamak için ise pazar günü televizyonlardaki saati kontrol etmekte fayda olacak. Windows işletim sistemli bilgisayar ve sunucularda ise güncellemelerin yapılması halinde ise saatler doğru ayarda korunacak.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Öğretmenimize ve Mehmetçiğe İyi Haber! "Dünyayı Tehdit Eden Silahlar" Muharrem İnce'den Bekir Bozdağ'a DOM DOM KURŞUNU Gibi Yanıt! Sarin Gazı İddiasına Jet Soruşturma!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kara Gece... SURİYE'DEN ACI HABER GELDİ!