Genel
26 Temmuz 2017 ( 164 görüntülenme )

DİKKAT!..BU MESAJ GELİRSE SAKIN AÇMAYIN!

Son dönemlerde hızla yaygınlaşan SMS dolandırıcılığına bir yenisi daha eklendi. Dolandırıcılar bu kez de işlerine Türkiye'nin büyük market zincirlerinden biri olan BİM'i alet etti.

Her geçen gün bir yenisiyle daha karşılaştığımız SMS dolandırıcılığına Birleşik Mağazalar A.Ş. yani kısaca BİM market zinciri de eklendi.

Dolandırıcılar "BİM'den 300 TL değerinde hediye çeki kazandınız, 24 saat içinde müşteri hizmetlerini arayınız,0888298****" mesajlarını EFM adlı SMS servisinden gönderiyorlar.

Mesajda verilen numarayı aradığınızda ise telefon faturanızdan bir miktar parayı çekiyorlar.


Büyük markaların isimlerini ve SMS formatlarını kullanarak bilgilerinizi elde etmeye çalışan bu dolandırıcılar her geçen gün farklı bir metodla karşımıza çıkıyor.

Genellikle “Cep telefonu kazandınız”, “Adınıza tanımlanmış...” gibi cümlelerle gelen mesajlarla bilgilerinizi veya kredi kartı numaranızı isteyen SMS'leri aldığınızda en yakınınızdaki polis merkezine başvurmalısınız.

SMS dolandırıcılarına karşı Emniyet Genel Müdürlüğü de kısa mesajla bildiride bulunuyor.

Müdürlük daha önce "Telefonda kendisini Polis, Savcı, Asker olarak tanıtıp Adınız veya Banka Hesabınız Fetö/Pdy terör örgütüne karıştı diyerek para veya altın isteyenlere inanmayın" diyerek uyarıda bulunmuştu.

kaynak:cnnturk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ