Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2368 görüntülenme )

Dikkat! Bu İllerde "Okullar Tatil"!

Aklınızda bulunsun...
  BİNGÖL Valiliği, kar yağışı nedeniyle il merkezi ve köylerde yarın (çarşamba) eğitime ara verildiğini açıkladı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiği Bingöl'de yarın da eğitime ara verildi.
 
Valilikten yapılan açıklamada, "Alınan meteorolojik tahminler ve veriler çerçevesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini gece boyunca da sürdüreceği beklendiğinden 6 Ocak 2016 Çarşamba günü Milli Eğitime bağlı Bingöl merkez ve bağlı köy okullarında okul öncesi, ilk, orta ve lise okulları ile eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verilmesi kararlaştırıldı.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihlerde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür" denildi. 

“Diyarbakır'daki okullara yarın da kar tatili”

DİYARBAKIR'da kar yağışı nedeniyle bugün tatil olan okullar yarın için de tatil edildi.
Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle 6 Ocak Çarşamba günü merkez 9 ilçede eğitim- öğretime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi.
 
Açıklamada, "İlimiz Diyarbakır'da devam eden olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle merkez Yenişehir, Sur, Kayapınar, Bağlar ile Çınar, Çüngüş, Dicle, Hani ve Lice'de 6 Ocak Çarşamba günü özel ve resmi tüm eğitim kurumlarında eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Ayrıca, engelli ve hamile çalışanlar da anılan tarihte idari izin sayılacaklardır. Geriye kalan diğer ilçelerin durumu ilerleyen saatlerde değerlendirilecek ve gerekli duyurular yapılacaktır" denildi.

“Elazığ’da okullara yarın kar tatili” 

ELAZIĞ Valisi Murat Zorluoğlu başkanlığında akşam saatlerinde toplanan il hıfzısıhha kurulu, yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Ocak 2016 Çarşamba günü okulların 1 gün tatil edilmesine karar verdi.

Tatilin il genelindeki tüm okulları kapsadığı belirtilen valilik açıklamasında, "Ayrıca 2002/58 sayılı Başbakanlık genelgesi gereğince, bu süre zarfında Elazığ il ve ilçelerinde görevli tüm engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacaktır" denildi. 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÖZDAĞ'DAN TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNİ SARSAN AÇIKLAMA! CHP'den Vekil Olur Olmaz İlk Kanun Teklifini Verdi Bakınız Gizli Zamlarda Sıra Neye Gelmiş... VAN'DA DEPREM! Ramazan'da İftar Sinagog'da Yapılacakmış... Peki ya Sonra? AKP'li Meclis Üyesine Bombalı Tuzak! BİR TÜRK SUBAYI'NDAN ABD'YE AÇIK TAVIR!.. İran ile Nükleer Anlaşmaya Türkiye'den İlk Tepkiler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
HALAÇOĞLU AÇIKLADI... İŞLER HIZLANDI... TÜRKİYE AYAKTA!..