Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2428 görüntülenme )

Dikkat! ABD'den PKK'ya 50 Ton Silah ve Cephane!

Dış basın yazıyor ama bizim iç basında ses yok!
  BU HABER ERBİL’DEKİ AJANSLARDAN ALINMIŞTIR:
 
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) askeri nakliye uçaklarının, Rojava’nın (Suriye Kürdistanı) Haseke bölgesine dün gece 50 ton cephane indirdiği bildirildi.
 
Silah ve cephanenin dün YPG ve YPJ ile resmen ittifakını açıklayan Suriye Arap Koalisyonu’na, bu grubun güvenilirliğinin ABD tarafından kontrol edilmiş olduğu da kaydediliyor.
 
Suriye Arap Koalisyonu içinde IŞİD'e karşı YPG ile birlikte çarpışan Cayş el Tuwar, Burkan el Fırat, El Sanadid ve El Cezire Tugayları gibi küçük milis grupları var.
 
Savaş uçaklarının eşlik ettiği C-17 nakliye uçaklarının ulaştırdığı 112 balya silah ve cephane, Obama yönetiminin eğit-donat sonrası muhalif gruplara yardım için alternatifler arama sürecinin ilk adımı olarak görülüyor.
 
İndirilen balyalarda küçük silah ve cephane ile el bombası gibi malzemeler bulunduğu kaydediliyor.
 
CNN İnternational’e konuşan ve henüz resmi açıklama yapılmadığı için adının gizli kalmasını isteyen ABD’li bir yetkili, "Bütün balyalar dost güçlerin eline geçti" dedi.
 
Kürt yetkili de açıkladı
 
Kürdistan Bölgesi Güvenlik Meclisi Enformasyon Kurumu Sorumlusu Lahur Şeyh Cengi tarafından dün yapılan yazılı açıklamada ABD’nin 24 saat içinde PYD’ye büyük miktarda silah yardımı yapacağı belirtildi. 

Açıklamada, "Kürt halkının geleceği ile ilgili büyük değişiklikler yoldadır. Kürdistan halkının bölgedeki itibarı ve yerinin daha güçleneceği açıkça görülmüştür” denildi.

Kobani’nin IŞİD'in eline geçmemesi için ABD ve koalisyon güçleri ile birlikte tarihi adımlar attıklarına dikkat çeken Cengi, şöyle devam etti:
 
“IŞİD tüm gücü ile Kobani’ye saldırırken, dünyadaki dostlarımızla yürüttüğümüz büyük diplomasi girişimlerinin ardından güç dengesini değiştirdik. Tarihimizde ilk defa Rojava halkına ve direnişçilerine güvenli bir ortam sağlama şerefi bize nasip olmuştur.”
 
Cengi, dünyada özgürlük isteyen herkese müjdeli bir haber vermek istediğini, Kürt bölgesinin geleceği ile ilgili uluslararası devletlerden garanti aldıklarını belirtti(Dış basın).
 
Suriye’nin doğusunda bulunan tüm silahlı terör gruplarının hemen hemen hepsinin PKK terör örgütünün kontrolünde olduğunu biliyoruz.
 
PKK terör örgütünün yetişmiş uzman teröristleri eliyle ve de ABD-AB-İsrailli ajanlar yönetiminde eğitildiklerini, örgütlendiklerini de biliyoruz.
 
Türk bu terör örgütlerinin SURİYE DEMOKRATİK GÜÇLERİ adı altında siyasi ve askeri bir teşkilat altında ortak hareket ettiklerini de biliyoruz.
 
Şimdi yukarıdaki haber diyor ki, ABD 50 ton silah gönderdi!
Kime gönderdi?
Suriye Demokratik Güçlerine...
 
Bu söylenen gücün yönetiminde PKK terör örgütü etkili olduğuna göre, bu örgüt bu 50 tonluk silah ve cephaneden istediği kadarını alıp Türkiye’ye getirecek ve gerekli gördüğü anda şiddetli bir çatışma ortamına da Türkiye’yi sürükleyebilecektir.
 
PKK terör örgütünün böylesi bir silah ve cephaneye ulaşmasına yolaçan kim? ABD…
Peki bu ABD Türkiye’nin müttefiki değil mi!
 
Ortadoğu’da yeni güç odakları kuruluyor ve Türkiye kendi iç sorunları yüzünden bu güç odaklarının dışında kalıyor ama Irak ve Suriye’de değişecek olan her denge, Türkiye’nin dengesini bozabilecektir…
 
Dolayısıyla Türkiye, sahip olduğu güçlerle terörü bir an önce bitirip dikkatlerini Ortadoğu’ya çevirmelidir.
 
Bu çerçevede müttefiklerimizle ilişkiler de gözden geçirilmelidir.
 
Erdal Sarızeybek 

 
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ