1267 görüntülenme30 Haziran 2019
Emekli Albay Erdal Sarızeybek, bölücü terör örgütünün 30 sene halk desteğini alamadığını belirterek, "AKP siyaseti, örgütün 30 senede yapamadığını Habur'da yaptı.

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, bölücü terör örgütünün 30 sene halk desteğini alamadığını belirterek, "AKP siyaseti, örgütün 30 senede yapamadığını Habur'da yaptı. Örgütle halkı buluşturdu. Örgüt halkın temsilcisi durumuna getirildi" dedi.

Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu'nun düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılan Erdal Sarızeybek, terörist başının yattığı yerden Türkiye'yi tehdit ettiğini söyledi. Sarızeybek, Amerika'da bir profesörün cezaevinde örgüt lideriyle konuşup dışarı çıkıp basına açıklama yaptığını, bu nedenle 24 ay hapis cezası alarak cezaevine konulduğunu açıklayarak;

‘ÖRGÜT BAŞI YATTIĞI NERDEN ÖRGÜTÜ İDARE EDİYOR’


"Bölücübaşı cezaevinden Türkiye'yi tehdit ediyor, her gün televizyonlarda ve gazetelerde. Örgüt başı ne diyorsa ana haber bültenlerinde çıkıyor. Örgüt yöneticileri 300 kişi. Yarısı Avrupa'da, yarısı Irak'ta. İsimleri, adresleri her şeyi belli. Kim yakalayacak, dış politika. 'Avrupa'da söz sahibi' olduk diyorsunuz gidin yakalayın o zaman. Cemil Çiçek çıkıp 'Teröristler Avrupa'da cirit atıyor' diyor. 'Bu cirit atanları gidip yakalayacak olan sen değil misin' diyorum ses " diye konuştu.

TERÖRİSTLER ÖRGÜT ELBİSESİYLE HALKIN İÇİNE SALINDI


Teröristlerin konvoylarla halkın içerisinde dolaştırıldığını söyleyen Sarızeybek, "Terörist elbise ile getirildi, otobüs üzerine çıkartıldı. Yüzlerce araçlık konvoy yapıldı. Doğu ve Güneydoğu'da bu teröristler halkın içerisinde dolaştırıldı. Bunun hukuken anlamı 'Ben bu örgütü tanıyorum' demek. Çünkü bu elbise örgütün siyasi hedefini gösteriyor. Hükümet olarak bu elbiseyi alıp halkın içerisinde dolaştırıyorsanız örgütü tanıdığınız anlamına gelir ama hükümet de olsanız örgütü tanıyamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ne diyor, 'Türkiye Cumhuriyeti ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür' Bu maddeye göre örgütü tanıyamazsınız, bu anayasal suçtur" dedi.

Sarızeybek örgütün 30 senede yapamadığını AKP siyasetinin yaptığını, örgütle halkı buluşturduğunu iddia ederek, şöyle konuştu:

‘ÖRGÜTÜN 30 SENEDE YAPAMADIĞINI AKP YAPTI’

" Örgüt 30 sene halk desteğini alamadı. Ama AKP siyaseti örgütün 30 senede yapamadığı Habur'da yaptı. Örgütle halkı buluşturdu. Örgüt halkın temsilcisi durumuna getirildi. Dün Bismil'de olan olaylar bunun kanıtıdır. Küçük bir ilçe olan Bismil'de bir gecede 50 bin kişi yığıldı. İnsanlar sürükleniyor, onları sürükleyenler kim? işte bu gelenler. Bir örgüte halk desteği vermek anayasal suçtur. "

Sarızeybek konferansın ardından ayakta alkışlandı. Sarızeybek daha sonra kitaplarını imzaladı.

Kaynak: DHA/ BOLU

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ