Ankara Tren Garı içinde bulunan tarihi misafirhane binasının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’ne devrine tepki gösteren AKP Balıkesir eski Milletvekili Tülay Babuşçu, “Milletin malını yemekten doymadınız" dedi.

‘MİLLETİN MALINI YEMEYE DOYMADINIZ’

TCDD misafirhanesi olarak kullanılan tarihi binanın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’ne verilmesine AKP’li eski vekilden tepki geldi.AKP’li eski Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Milletin malını yemekten doymadınız, doyamadınız” ifadelerini kullandı.

DEVLET MALINI ÖZEL HASTANEYE VERDİLER, SAHİBİ DE SAĞLIK BAKANI
.İçerisinde tescilli kültür varlığı olan müzenin de bulunduğu TCDD ikinci bölge binası, kreş, lojmanlar, Sanat Galerisi ve Ankara Misafirhanesi ile birlikte devredildi. 78 bin metrekarelik alanın Hazine’ye devredilmesine ilişkin protokol, Maliye Bakanlığı, TOKİ ve TCDD İşletmesi arasında 13 Mart 2018’de imzalandı. Devredilen alanın ve binaların Gazi Üniversitesi’nden bölünerek kurulan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne verileceği iddia edilmişti.

Ancak daha sonra Medipol Üniversitesi’ne devri yapıldı.Medipol Üniversitesi’nin sahibi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doktoru olarak biliniyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ