Politika
20 Aralık 2019 ( 3715 görüntülenme )

'Dev İhale Tanıdık'

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açtığı elektrik alım ihalesini AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cengiz Holding kazandı. Tek başına ihaleye giren şirket, bakanlığın 12 ayrı binasına bir yıl boyunca elektrik enerjisi sağlayacak.

TEK KİŞİLİK İHALE, 10 MİLYON LİRA

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın elektrik alımı için yaptığı ihaleyi AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cengiz Holding kazandı. Cengiz Holding’e bağlı Cengiz Elektrik’e tek başına girdiği ihale için 10 milyon lira ödenecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı “2020 yılı elektrik enerjisi” alımı için 22 Kasım tarihinde ihale yaptı. Cengiz Holding’e bağlı Cengiz Elektrik Şirketi, tek başına katıldığı ihaleyi aldı ve 6 Aralık tarihinde sözleşme imzalandı.

BİR YILDA 10.2MİLYON TL

Cengiz Elektrik bir yıl boyunca Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 12 ayrı binasına elektrik enerjisi sağlayacak. Yapılan sözleşmeye göre ise Cengiz Elektrik’e bir yıllık elektrik enerjisi hizmeti karşılığında 10 milyon 262 bin TL ödenecek. Elektrik enerjisi sağlanacak yerleşkeler arasında bakanlık makamının da yer aldığı “Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkez Kampusu ve ek hizmet binaları"da bulunuyor.

ÜNİVERSİTELER DE CENGİZ’DE

Cengiz Elektrik Şirketi çok sayıda üniversitenin de 2020 yılı elektrik enerjisi ihalesini aldı. Şirket, Trakya Üniversitesi’nin 2020 yılı elektrik enejisi ihalesini 12 milyon TL’ye, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin elektrik enerjisi ihalesini 7 milyon 679 bin TL’ye, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin elektrik enerjisi ihalesini yaklaşık 9 milyon TL’ye ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nin elektrik enerjisi ihalesini de 19 milyon TL’ye aldı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ