Sağlık
24 Mart 2020 ( 336 görüntülenme )

İş Sıkı 'DEV FUAR ALANI HASTANE OLUYOR'

New York’taki dünyanın en büyük fuar alanlarından Javits Center, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele için acil durum hastanesine dönüştürüldü.

FUAR ALANI HASTANELERE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
New York Valisi Andrew Cuomo'un geçen pazar, Covid-19 ile etkin mücadele için Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı’ndan (FEMA) acil durum hastanelerinin kurulmasını talep etmesi üzerine, ilgililer, New York City’deki en büyük sergi sarayı Javits Center’ın hastaneye dönüştürülmesi için çalışmalara başladı.

Vali Adnrew Cuomo'nun yerinde inceleme yaptığı çalışmalar kapsamında, acil durum görevlileri, ABD ordusunun 53. Birlik Komutanlığı'na bağlı destek tugayı askerlerinin yardımı ile Javits Center’a tıbbi malzeme ve yatakları taşındı.

4 AYRI HASTANE 1.000 KİŞİLİK KAPASİTE

FEMA tarafından 250 yataklı 4 ayrı acil durum hastanesinin oluşturulacağı 170 bin metrekare alana sahip sergi sarayı, NYC’deki Covid-19 mücadele merkezi konumunda olacak. Vali Cuomo, bugün merkezdeki bir basın toplantısında her birinin 250 kişi kapasiteyle toplam 1.000 kişi kapasitesine sahip olacağını duyurdu. Bunlar, 40.000 metrekareden fazla Javits ana showroom katında inşa edilecek. Bu hastanelerde 320 federal personel çalışacaktır. İnşaat bu hafta başlayacak ve bir haftadan 10 güne kadar tamamlanmasını umuyorlar.

NEW YORK'TA İHTİYACIN ANCAK YARISI KADAR YATAK VAR

Vali Cuomo, Albany’de yaptığı basın açıklamasında "Bu tam anlamıyla bir ölüm kalım meselesi" cümlesi ile durumun aciliyetini ifade etti. Cuomo, daha önce yaptığı açıklamalarda salgın teşhisi konulan vatandaşların yaşaması ya da ölmesinin bu acil durum hastanelerinin kurulmasına bağlı olduğunu savunmuştu. Mevcut durumda 53 bin yatak kapasitesine sahip olduklarını söyleyen Cuomo, salgının yayılma hızı göz önüne alındığında bu kapasitenin 110 bine çıkarılması gerektiğini vurgulamıştı.

Kaynak: NYC/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ