1307 görüntülenme 15 Kasım 2020
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun 19 Kasım’da yapacağı toplantıya işaret eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Acı reçete ne demek biliyor musunuz? Faizler muhtemelen en az 400 baz puan artırılacak" dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son bir hafta içerisinde yargı ve ekonomi reformuna ilişkin sözlerine dikkat çeken Davutoğlu, şunları söyledi;

‘DAHA KAÇ SEFER ALDATILACAKSINIZ’
*Acı reçete diyor Sayın Cumhurbaşkanı. Acı reçete ne demek biliyor musunuz? Faizler muhtemelen en az 400 baz puan artırılacak. Neden? Çünkü faiz görünüşte yüzde 10 civarında. Ama arka kapı operasyonlarında, açık pencere uygulamalarında yüzde 15’lerde. Kredi ortamına girersen yüzde 20’lerde. Şimdi ise resmi rakamı yüzde 20’lere çıkaracaklar, Merkez Bankası’nın politika faizini. Peki ne diyecek Sayın Cumhurbaşkanı? Bu sefer kimi suçlayacak? Hangi bakanı harcayarak kendi koltuğunu korumaya çalışacak? Kaç sefer aldatılacak?”

‘MİLLETE ACI ZEHİR İÇİRDİNİZ’

*Merkez Bankası rezervlerinin negatife indiğini bilmiyor da, Hazine ve Maliye Bakanı saklamış da, son anda fark etmişse, bunu fark ettiği için Naci Ağbal’ı atamışsa, şunu sormak lazım: 18 yıldır bütün bütçeler önünden geçiyor. Merkez Bankası istatistiklerine bakacak kadar bir bilgi mütessabatı sizin zihninizde oluşmadı mı? Ne anlama geldiğini birilerinin telkini ile mi görüyorsunuz? Acı reçete diyerek iflası kabul ediyor. Peki bu millete acı reçete gerekiyorsa, demek ki acı bir zehir içirdiniz.”

’TEK ÇIKIŞ BU İKTİDARDAN KURTULMAK'
“Acı bir zehrin etkisini kaldırmak için acı reçete uygulayacaklar. Detoksa başladı, Hazine ve Maliye Bakanı’ndan kurtuldu beden. Ama bilsinler esas zehrin etkilerinden gerçek detoksla kurtulmak bu iktidarın bütün unsurlarıyla ülke yönetiminden gitmesine bağlıdır.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ