Genel
30 Temmuz 2019 ( 1738 görüntülenme )

Davutoğlu: 'AKP RAHATSIZ'

Yeni parti iddiaları ile gündemde olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinde bulundurduğu gücün Türkiye’nin temel yapılarına zarar verdiğini belirterek, AKP içinde derin bir mutsuzluğun olduğunu söyledi. Davutoğlu, partinin temel değerlerinden saptığını ve bunun partinin temeli ve yönetiminde rahatsızlık yarattığını vurguladı.

"TEMEL DEĞERLER GÖZ ARDI EDİLİYOR!"


Financial Times'tan Laura Pitel'e konuşan Davutoğlu, "AKP bir zamanlar adalet, özgürlük, düşünce ve ifade özgürlüğüne değer verirdi. Ancak son üç yılda gözlemlediğim kadarıyla hayatımız boyunca saygı duyduğumuz bu temel değerler göz ardı ediliyor" dedi.

"ZARAR VERİYOR!"

Davutoğlu başkanlık sistemini de eleştirerek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın elindeki gücün Türkiye'nin "temel yapılarına zarar verdiğini" ve ülkedeki "siyasi kurumların zayıflamakta olduğunu" dile getirdi.

Hâlâ bir AKP üyesi olduğunu hatırlatan Davutoğlu, partide reform yapılması için bir "sorumluluk hissettiğini ancak "çok umutlu olmadığını" söyledi. Pitel, Davutoğlu'nun kuracağı konuşulan yeni parti için bir takvimin belirlenmediğini aktardı.


'KONUŞMAKTAN KORKARSAN BİR ÇÖZÜM BULUNAMAZ'

Davutoğlu bilinçli olarak yozlaşma ve nepotizm hakkında bir tartışma başlatmayı hedeflediği söyleyerek, "çünkü eski bir başbakan olarak ben korkarsam vatandaş konuşamaz" dedi. Davutoğlu sözlerine, "Konuşmak ve düşünmekten korkarsan bir çözüm bulunamaz" şeklinde son verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ