Politika
10 Şubat 2020 ( 8361 görüntülenme )

Davutoğlu: '...15 Temmuz Olmayacaktı'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Medyascope’da açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, AKP’yi itham eden ağır sözler sarf etti.

‘BEN BAŞBAKAN KALSAYDIM, 15 TEMMUZ’U YAPANLAR TASFİYE EDİLECEKTİ’

Başbakan olduğu dönemde AKP’nin içinde yer almış FETÖ’cülerin kriz beklentisine girdiğini ifade eden Davutoğlu, “Herkes Davutoğlu ile birlikte bir kriz çıkar, parti bölünür ve bu istikrarsızlık şartları içinde 15 Temmuz'a gidilir diye bir hesapları vardı. Çünkü biliyorlardı ki, ben başbakan olarak kalsaydım Cumhurbaşkanımızla birlikte ağustos ayındaki Yüksek Askerî Şûra (YAŞ) toplantısında 15 Temmuz'u planlayan kişilerin tümünü tasfiye edecektik” dedi.

“AKP’NİN İÇİNDE TEHLİKELİ UNSURLAR VAR”

AKP’nin içinde tehlikeli unsurların olduğunu belirten Davutoğlu, “Tehlikeli yapılardan birisi de kripto FETÖ’cü unsurlar. Bunların bazıları Pelikancıların içinde de mevcuttur. Onların geçmiş yazdıklarına bakın. Sonra bana karşı söylemlerine bakın. Aynı kişilerin bir müddet sonra Cumhurbaşkanına karşı da mücadele edeceklerini söyleyebilirim sizlere” dedi.

“İNTİKAM OBJESİ OLDU”

Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atanmasına tepki gösteren Davutoğlu, “Ben Başbakanlığı bıraktıktan sonra hem Cumhurbaşkanımız ile hem de AKP yöneticileri ile ilişkilerimiz iyi devam eder diye düşünüyordum. Ama hiç umduğum gibi olmadı. Şehir Üniversitesi ve BİSAV kayyum atamaya kadar giden bir intikam objesi haline geldim. Kayyum atanan kişiler bile BİSAV’dan ders almış kişilerdi. Bunlar çok üzücü şeyler” dedi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ