Güvenlik
23 Mayıs 2017 ( 81620 görüntülenme )

DARBE MESAJINI ÇEKEN ALBAY KONUŞTU... KARARGAH KARIŞTI!..

TURHAN: DARBE MESAJI GENELKURMAY 2. BAŞKANI EMRİYLE ÇEKİLDİ

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Kampüsündeki duruşma salonunda görülen duruşmada, Ali Yazıcı’nın ardından darbe girişimi sırasında General/Amiral Şube Müdürü olan Kurmay Albay Cemil Turhan savunmasını yaptı. 

Sıkıyönetim' mesajlarında imzası olduğu öne sürülen 15 Temmuz darbe girişimi sanıklarından Albay Cemil Turhan mahkemede konuştu.

"Darbe mesajı Genelkurmay II. Başkanı Emriyle Çekildi"

Sıkıyönetim direktifleri ve mesajlarında imzası bulunduğu iddia edilen Cemil Turhan, Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler’in emri ve üssü olan Tuğgeneral Mehmet Patrigöç’ün bilgisi dahilinde mesajları çektiğini söyledi. Suçlamaları kabul etmeyen Turhan, aldığı emirler doğrultusunda yayınladığı 5 mesaj dışında, darbe girişiminde bulunmadığını ve kesinlikle silah kullanmadığını, FETÖ üyesi olmadığını belirtti.

‘YAZICI’NIN ADAYLIĞINI TEKLİF EDEN AKAR’DIR’


Turhan, Ali Yazıcı’nın Cumhurbaşkanlığı Başyaverliği'ne atandığında Kara Kuvvetleri Komutanı’nın Hulusi Akar olduğunu ve Yazıcı’nın Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’na komutan olarak atanması beklenirken, Akar’ın tavsiyesiyle başyaver olarak atandığını söyledi.

Kaynak: DHA/ Birgün

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ