Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Nureddin Nebati ile Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinden Sefer Turan ve İbrahim Eren istifa etti. İbrahim Eren'in Türksat AŞ Yönetim Kurulu üyeliğine, Sefer Turan'ın da TTNET Yönetim Kurulu üyeliğine getirileceği öğrenildi.

YENİ ATAMALAR

Türk Telekomünikasyon AŞ’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, “Sefer Turan’nın istifası üzerine boşalan üyeliğe, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onayının alınması kaydıyla; Türk Ticaret Kanunu’nun 363.maddesine göre, selefinin kalan görev süresi boyunca görev yapmak üzere, Nureddin Nebati Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır” denildi.

Türk Telekom AŞ Yönetim Kurulu’ndan istifa eden İbrahim Eren’in Türksat AŞ Yönetim Kurulu üyeliğine, Sefer Turan’ın da TTNET Yönetim Kurulu üyeliğine getirileceği öğrenildi.

YÖNETİM KİME GİDİYOR?

Türk Telekom'un yeni yönetim kurulu belli oldu. Buna göre iki Lübnanlı şirketten istifa etti. Yerlerine kıdemli bankacılar atandı. Öte yandan Türk Telekom'un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan BTK Başkanı Fatih Sayan Kaya Türk Telekom'un yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

ÖNCE İÇİNİ BOŞALTTILAR SONRA İSTİFA ETTİLER

Türk Telekom’un sahibi olan Lübnanlılar bankalara (Ağırlıklı olarak Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası) borçlarını ödemedikleri için şirketi bankalara bırakmak zorunda kalmışlar bu arada Türk Telekom’un içini görülmemiş bir soygunla boşaltmışlardı. Şimdi bu Lübnanlılar görevlerinden istifa etti.

HARİRİLER GİDİYOR

Mohammed Hariri, Faisal Mohammed I Aldughaither ve Al-Hakam Marwan Moh’d Kanafani şirketteki tüm görevlerinden istifa etti. Hariri’nin istifası üzerine boşalan üyeliğe, Hakan Aran, Cenk Serdar’ın yerine Muammer Cüneyt Sezgin, Al-Hakam Marwan Moh’d Kanafani’nin istifası üzerine boşalan üyeliğe, Eyüp Engin atandı.

Öte yandan Türk Telekom’dan Kamuyu Aydınlatma Platformuna önemli bir açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ojer Telekom’un Türkiye’deki bazı bankalara olan borcu nedeni ile yüzde 55 hissesini devri yapıldı.

YİĞİT BULUT YÖNETİME GELİYOR

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Yiğit Bulut şimdi de Türk Telekom'un yönetim kuruluna getirildi. Bulut daha önce de Türkiye Varlık Fonu'nun başına getirilmiş, bu görevinde kendisine tahsis edilen 850 bin TL’lik lüks makam aracı ise tartışmalara neden olmuştu. Yaptığı skandal çıkışlarla da çok defa gündeme gelen Bulut'un, devletin zirvesi tarafından kritik görevlere getirilmeye devam etmesi dikkat çekti.

BAKAN YARDIMCISI YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

Öte yandan Türk Telekomünikasyon AŞ'nin (Türk Telekom) Yönetim Kurulu Başkanlığına, 24 Haziran seçimlerinin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığına getirilen AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya'nın kardeşi Dr. Ömer Fatih Sayan oldu. Sayan, daha önce de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ