31 Mart Yerel Seçimleri sonucu Samsun'un Atakum ilçesinde Belediye Başkanı seçilen CHP'li Av. Cemil Deveci, düzenlenen devir teslim töreni ile belediye başkanı mührünü ve makamı devir aldı. Göreve başlamasının ilk saatlerinde, önüne gelen haciz dosyası ile şok yaşayan Deveci, "Bir enkaz devralacağımızı biliyorduk" dedi.

Göreve başlamasının üstünden henüz birkaç saat geçmişken önüne gelen icra dosyası ile şok olan Deveci, Atakum Belediyesi'ne icra takibi başlatmış bir şahsın, kamulaştırmadan el atmadan kaynaklı icra takibi dosyası açtırdığını ifade etti.

İLK GÜNDEN BELEDİYE GELİRLERİNE HACİZ

Hukuksal süreç ile alakalı gerekli işlemlerin yapılacağını belirten Başkan Cemil Deveci, "Hizmete başladığımız ilk dakikalarda böyle bir icra takibi ile karşılaşmak üzücü bir durum. Bir enkaz devralacağımızı biliyorduk ancak ilk günden de böyle durumla karşılaşacağımızı tahmin etmemiştik. Gerekli tüm işlemlerin başlatılması için arkadaşlarımız çalışmalara başladılar" dedi.

Deveci, 31 Mart seçimlerinde yüzde 54.07 oranında oy alırken, AK Partili Zihni Şahin yüzde 52.91 oy almıştı. 2014'ten beri Atakum Belediye Başkanı AK Partili İshak Taşçı'ydı.

GEÇEN YIL OSMANLI HAMAMLARI YAPTIRILMIŞTI

Samsun’un Atakum ilçesi Türkiş mevkisine ilçe belediyesi tarafından geçen yıl Osmanlı Hamamları hizmete açılmıştı. Bin 600 metrekare alana inşa edilen ve Osmanlı ile Sulçuklu mimarisine uygun inşa edilen hamam kadınlar ve erkekler için iki ayrı bölümden oluşuyor. Tesis içerisinde sauna, tuz odası, yüzme havuzu ve dinlenme alanları yer alıyor.

Bin 600 metrekare alana inşa edilen ve Osmanlı ile Sulçuklu mimarisine uygun inşa edilen hamam kadınlar ve erkekler için iki ayrı bölümden oluşuyor. Tesis içerisinde sauna, tuz odası, yüzme havuzu ve dinlenme alanları yer alıyor.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ