Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) verdiği bilgiye göre otogazda litre başına 3 kuruş zam yapıldı. Pompaya yansıtılacak zam, 6 Eylül’den itibaren geçerli olacak.

LPG DE UNUTULMADI! 3 KURUŞ ZAM…


Ağustos ayı içerisinde motorin ve benzine gelen zamlardan sonra otogaza da litre başına 3 kuruş zam yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) verdiği bilgiye göre otogazda litre başına 3 kuruş zam yapıldı. Pompaya yansıtılacak zam, 6 Eylül'den itibaren geçerli olacak.

Yüzde 30 Zam Yaptılar!.. Milletin Aklıyla DALGA GEÇTİLER!..

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, son günlerde gündemde olan doğal gaz zamlarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Doğalgaz zammını yapan hükümet değil, BOTAŞ'tır" açıklamasında bulundu. Doğal gaza bir ayda yapılan ikinci zamla birlikte toplamda yüzde 30 fiyat artışı yaşanırken, AK Partili Burhan Kuzu, zammın hükümet tarafından yapılmadığını söyledi. Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan eski AK Parti İstanbul Milletvekili Kuzu, zammın hükümetle bir ilgisi olmadığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

‘ZAMMI HÜKÜMET YAPMADI BOTAŞ YAPTI


"Türkiye, iç ve dış tehditlerin yanı sıra ekonomik tehditlerle de karşı karşıya. Doğalgaz zammını yapan hükümet değil, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi yani BOTAŞ’tır. AK Parti olarak,Türkiye’nin en ücra köşesine doğalgaz getirerek, vatandaşımızın hayatını kolaylaştırdık."

BOTAŞ BAKANLIĞA BAĞLI’


Halbuki BOTAŞ, Bakanlar Kurulu'nun 8 Şubat 1995 tarih ve 96/6526 sayılı kararıyla 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye tabi karlılık ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren bir Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) olarak yapılandırılmıştı. BOTAŞ'ın Bakanlığa bağlı olduğu söz konusu şirketin resmi sayfasında ve ilgili bakanlığın internet sitesinde de yer alıyor.

‘MİLLETLE DALGA GEÇİYORSUNUZ ‘

Buna karşın, Burhan Kuzu'nun, AKP iktidarını savunmak için BOTAŞ'ın hükümete bağlı olmadığını savunması ise tepkilere neden oldu.Kuzu'ya tepki gösteren isimlerden Sinan Oğan, "Kıymetli hocam BOTAŞ’ın İngiliz veya Amerikan Petrol şirketlerinin değil, hükumetin emrinde bir kuruluş olduğunu siz dahil herke bilir! Bu twitinizle ya milletle dalga geçiyorsunuz veya “Demans” gibi ciddi sağlık sorunu yaşıyorsunuz. Lütfen Hekime gözükün!" dedi

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ