Genel
10 Nisan 2019 ( 1194 görüntülenme )

Meclis'ten ihale: 'YORGUNLUK TESPİT EDEN SENSÖR OLSUN'

Cumhurbaşkanlığı ve TBMM toplam 36 araç daha almak için ihale açtı. Meclis’in açtığı ihalede, araçlarda istenen özellikler arasında ‘Yorgunluğu tespit eden ikaz sensörlünün bulunması’ ibaresinin yer aldığı görüldü.


Cumhurbaşkanlığı, 36 ay süresince kullanmak üzere sürücülü, 6’sı yabancı menşeli, 19’u da yerli araç kiralamak üzere ihale ilanı yayımladı. Asgari 2017 model ve sedan kasa, siyah veya metalik gri olması istenilen yabancı araçlar için aranan özelliklerden bazıları şöyle sıralandı: 

'ANAHTARSIZ ÇALIŞMA SİSTEMİ'

“Motor hacmi 1900-2000 cc arası, otomatik vites, elektronik park freni, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, anahtarsız çalıştırma sistemi, görsel park desteği, gece görüş kamerası, tam otomatik klima, yağmur sensörü. Yabancı araçların 170 bin kilometre, yerli araçların ise 110 bin kilometreden daha fazla kullanılmamış olması" istendi.

‘SÜRÜCÜNÜN YORGUNLUĞUNU TESPİT EDEN İKAZ SİSTEMİ OLSUN’

Siyah, lacivert ya da füme metalik renk olması istenen araçların, “En az 2015 model ve 1598 cc. motor hacmine sahip olması, yol bilgisayarı ile sürücünün yorgunluğunu tespit eden ikaz sistemi bulunması” gibi teknik özelliklerinin bulunması şart koşuldu.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ