1710 görüntülenme23 Ocak 2018
"İbrahim Kalın’dan Rusya ile pazarlık açıklaması"

Türkiye'nin Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı öncesi Rusya ile pazarlık yapıldığı iddialarına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında cevap verdi.

 Kalın, Rusya'yla gizli bir pazarlığın yapılmadığını söyledi. Programda Kalın, Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında gerçekleştirilecek olan görüşmenin detaylarını da aktardı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN Türk’te yayınlanan programda konuştu. Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na değinen Kalın, önemli bilgiler verdi. Programda Türkiye’nin, Afrin’e düzenlediği operasyondan önce Rusya ile pazarlık yapıp yapmadığı sorusu gündeme geldi. 

Bu soruya Kalın, 

"PAZARLIK YOK"

“Rusya ile gizli bir pazarlık yok. Yani Afrin’i alın İdlib’i verin. Bu tür şeylerin konuşulduğunu da duyuyorum. Bir kere böyle bir şey söz konusu değil. Bizim İdlib’de 12 tane gözlem noktası kurma kararımız yaklaşık 1 buçuk ay önce Astana’da alınmış bir karardır” cevabını verdi.

“TALEP TRUMP’TAN GELDİ”


Kalın, programda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında gerçekleştirilecek görüşmeye de değindi. Görüşmenin alt yapısının hazırlandığını ifade eden Kalın, görüşme talebinin de Trump'tan geldiğini söyledi. Kalın, “Genelkurmay başkanları görüşür. Son kararı başkanlar verir. Görüşme talebi ABD Başkanı Trump'tan geldi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ