3025 görüntülenme18 Ekim 2020
Azerbaycan, geçici insani ateşkesi ihlal eden Ermenistan'a karşı büyük bir zafer daha elde etti. İşgalden kurtarılan tarihi Hudaferin Köprüsü ve Fuzuli kentine de Azerbaycan bayrakları dikildi.

‘KARABAĞ AZERBAYCAN’DIR’
Geçici insani ateşkes kabul edilmesine rağmen Ermenistan’ın saldırıları sürerken Azerbaycan’dan da art arda zafer haberleri geliyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, tarihi Hudaferin Köprüsü’nün işgalden kurtarıldığını açıkladı.  Aliyev yaptığı açıklamada, “Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, eski Hudaferin Köprüsü üzerinde Azerbaycan bayrağını dikti. Azerbaycan halkına sevgiler! Karabağ Azerbaycan’dır” ifadelerini kullandı.

BİR BAYRAK DAHA ÇEKİLDİ
Azerbaycan bayrağının dikildiği bir diğer yerse Fuzuli kenti oldu. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan işgalinden kurtarılan Fuzuli kentine Azerbaycan bayrağı dikildiği duyuruldu. Bakanlık, Azerbaycan bayrağının Fuzuli'ye dikilmesine ait görüntüleri paylaştı.

ERMENİSTAN ATEŞKESİ YİNE İHLAL ETTİ
Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun bir kez daha anlaşmayı büyük ölçüde ihlal ettiği belirtildi. Açıklamada, Ermenistan ordusunun Cerbayıl’ın çevresindeki bölgelere ve Araz Nehri boyunca kurtarılan köylere havan ve toplarla ateş ettiği bildirildi. Askerler arasında herhangi bir kayıp verilmediği ifade edilen açıklamada, saldırılara Azerbaycan ordusu tarafından gerekli cevabın verildiği aktarıldı. Tüm cephe boyunca kontrolün Azerbaycan ordusunda olduğu da ifade edildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ