Genel
03 Temmuz 2017 ( 826 görüntülenme )

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI TOPÇU'DAN ABD'YE REST!..

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: ABD, alenen Türkiye'yi tehdit ediyor 


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, 'ABD şu anda askeri ve siyasi kanatlarıyla, istihbarat servisleriyle, bütün gücüyle sınırımızın dibinde, 11 bin kilometre öteden gelerek medeniyet coğrafyamız sınırları içinde bir kanser çıbanını devlet yapmaya çalışıyor. Bunun için de Türkiye Cumhuriyeti'ni alenen tehdit etmekten geri kalmıyor” dedi.

Star gazetesinin haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, ülke gündemine ilişkin şu ifadeleri kullandı: 

"ABD, TÜRKİYE DÜŞMANLARINI DESTEKLİYOR"

"Güya baş müttefikimiz ABD ve diğer müttefiklerimiz AB ülkeleri önceleri Irak, şimdi de Suriye’de, hatta daha da ileri giderek uzun vadede ülke içerisinde FETÖ, bölücü terör örgütü PKK, onun siyasi uzantısı HDP ve DHKP-C, Lawrence’in gayrimeşru çocuğu DEAŞ gibi terör örgütlerini destekledikleri, koruyup kolladıkları, örtülü olan desteklerini aleni bir hale getirdikleri aşikardır."

'ABD'NİN BU TUTUMU DEVLET VE MİLLET TARAFINDAN GÖZDEN KAÇIRILMAMALI'

ABD'nin Ortadoğu politikalarını sert bir dille eleştiren Topçu, “ABD şu anda askeri ve siyasi kanatlarıyla, istihbarat servisleriyle, bütün gücüyle 900 küsur kilometrelik sınırımızın dibinde, 11 bin kilometre öteden gelerek medeniyet coğrafyamız sınırları içinde bir kanser çıbanını devlet yapmaya çalışıyor. Bunun için de Türkiye Cumhuriyeti'ni alenen tehdit etmekten geri kalmıyor. ABD’nin bu tutumunun devlet ve millet tarafından gözden kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ