Genel
10 Mayıs 2019 ( 362 görüntülenme )

Isparta'da İttifak Krizi Büyüyor!..

31 Mart’ta MHP’den AKP’ye geçen Isparta Belediyesi, MHP’li başkan zamanında kent meydanına yerleştirilen bozkurt ve çift başlı kartal heykelini gece yarısı kaldırtmıştı. Bu durum Cumhur İttifakı tarafları arasında gerginliğe neden olmuştu. 


55 ÜLKÜCÜ SÜRÜLDÜ, 6 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI

AKP’li belediyenin şimdi de 55 ülkücü kökenli personeli temizlik ile park ve bahçeler müdürlüğüne sürdüğü, 6 kişiyi de işten çıkardığı iddia edildi. MHP Isparta İl Başkanı Nail Bayram konuyu MHP genel merkezine ilettiğini söyledi.

MHP Isparta İl Başkanı Nail Bayram, konuyu MHP'ye genel merkeziyle görüştüğünü belirterek şöyle konuştu;

'ÜÇ YÜZ KİŞİ ŞU AN ZOR DURUMDA' 

 “Çıkarılan sadece 6 kişi, yeri değiştirilen 55 kişi. Ama işin gerçeğine baktığımız zaman 300 kişi zor durumda. Kimse ne yapacağını bilmiyor. MHP genel merkezimizle de konuyu görüştüm. Eğer ortada işlenmiş suçlar varsa, tamam kabul işten çıkarılabilirler ya da görevleri değiştirilebilir. Ama sadece MHP'li olmaları ya da işe girişlerinde MHP referansıyla işe girmiş olmaları suç mu? "

'BİZ CUMHUR İTTİFAK İÇİN YOLLARA DÜŞTÜK AMA'

"Biz Cumhur İttifakı için yollara düştük, kapı kapı oy istedik. Cumhurbaşkanımızın kazanması için elimizden geleni yaptık. İnanıyoruz ki, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen yaşanan mağduriyetleri çözüme kavuşturacaktır. Biz kimsenin mağdur olmamasını istiyoruz.”

BENZER KRİZLER YAŞANMIŞTI

Cumhur ittifaklarının ortakları AKP ile MHP arasında buna benzer gerginlik Kırşehir ve Kastamonu'da yaşanmıştı. MHP'den AKP'ye geçen Kastamonu'nun Bozkurt ve İnebolu ilçelerinde AKP'li belediye başkanları, belediyede çalışan Ülkü Ocakları ilçe başkanlarını çöp görevlisi yapmıştı. MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın duruma sert tepki göstermişti.

MÜDÜRLER ÇÖP TOPLATMAYA VERİLMİŞTİ

AKP’nin MHP’nin elinden aldığı Kırşehir’e bağlı Mucur ve Çiçekdağı belediyelerinde de benzer gerginlikler yaşanmıştı. Mucur İlçe Belediye Başkanlığını kazanan AKP’li Atılgan Yılmaz’ın, MHP döneminde işe alınan 3 işçiye yoldan geçen araçları saydırdığı ileri sürülmüştü. Aynı şekilde Çiçekdağı Belediye Başkanı AKP’li Hasan Hakanoğlu da MHP'li belediye döneminde işe alınan bazı müdürleri çöp toplamakla görevlendirmişti.

MHP ADAYI YARIŞI KAYBETMİŞTİ

31 Mart seçimlerinde Isparta’da AKP adayı Şükrü Başdeğirmen, kullanılan oyların yüzde 38’ini alarak başkanlık koltuğuna oturdu. MHP adayı Yusuf Ziya Günaydın ise yüzde 30,8’de kalarak 5 yıldır oturduğu koltuğu kaybetti.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ