3834 görüntülenme10 Eylül 2020
"Cübbeli Ahmet Hoca"' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNNTürk'te katıldığı programda devlet içinde yapılanma hevesi olan, milletvekilliği veya bakanlık çapında devletten isteklerde bulunan tarikat veya cemaatlerin olduğunu söyledi.

HERKESİN ADAMI VAR
Kendisinin de çatacağı cemaati seçmeye çalıştığını söyleyen Ahmet Mahmut Ünlü, "Telefon geliyor, onun orada adamı var. Bunun burada adamı var" dedi.

'BEN BİLİYORUM İSTİHBARAT BİLMİYOR MU'
Bu cemaat ve tarikatlar arasında dış güçlerle bağlantılı olanların da bulunduğunu söyleyen Ünlü, "Bu cemaatlerden, mutlaka devletin istihbaratının bildiği, dış güçlerden emir alan ve görüşen Rusya, Almanya ekolleri var" dedi. Bazı tarikat veya cemaatlerin karakoldan Yargıtay'a kadar birbirini tanıyan silsilesi olduğunu söyleyen Ünlü, "Bunu ben biliyorum, istihbarat bilmiyor mu?" diye konuştu.

‘SOYLU ‘İSPAT EDİN İSTİFA EDERİM DEMİŞTİ’

Geçtiğimiz yıl konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir gazetecinin “Emniyette Menzilci var mı?” başlıklı yazısına tepki göstererek, "Bırakınız son atamaları, görev dönemimde böyle tek bir atamanın olduğunu ispat ederseniz istifa ederim" demişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ