Genel
13 Eylül 2018 ( 30216 görüntülenme )

Fotoğraf paylaşıldı... 'SOSYAL MEDYA YIKILIYOR'

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile ilgili paylaşılan bir fotoğraf sosyal medyanın gündemine oturdu. Cübbeli Ahmet'in Menzil şeyhi Dıyaüddin'in protez kolunu öptüğü ortaya çıktı.

PROTEZ KOL

Paylaşılan fotoğrafta, Cübbeli Ahmet'in 1. Dünya Savaşı sırasında kolunu kaybeden ve Sultan Mehmed Reşad tarafından kendisine protez kol yaptırılan Menzil şeyhi Dıyaüddin'in protez kolunu öptüğü görülüyor.

DAHA ÖNCE DE MERCEDES KONVOYUNU SAVUNMUŞTU

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Menzil tarikatı liderinin içinde yer aldığı ve lüks araçlardan oluşan konvoyu eleştirenlere tepki göstermiş ve Ünlü, tepki verdiği konuşmasında;

‘SANA NE’


“Yok Mercedes’e binmiş, cipe binmiş… Şerefsizler! Adam nereye bindi, indi sana ne. Hoca efendiler, misafir gidiyor, arabası varmış, varsa var. Senden para mı aldı? Devletin vergisiyle mi alıyor ya? Adam sağlam bir arabaya binebilir. İyi bir ata binmiyor muydu Sahabe-i Kiram? En iyi deveyi almıyor muydu Sahabe-i Kiram? Yola gidiyor kardeşim, tenekeyle mi gidecek?” ifadelerini kullanmıştı.

"15 YAŞIMDAN BERİ MERCEDES'E BİNİYORUM"

Cübbeli Ahmet Hoca, Mercedes 600'e bindiği için kendisine yapılan eleştirileri, "Ben Mercedes'e yeni binmiyorum ki. 15 yaşındayken babam altıma Mercedes çekti, emrime şoför verdi. Ben cami cami gezip vaaz ediyordum" diyerek savunmuştu.

kaynak: yeniçağ/ cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ