14067 görüntülenme 24 Temmuz 2020
Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’nın müze statüsünün iptal edilerek cami yapılmasına ilişkin kararın ardından yaptığı konuşmada Mustafa Kemal’in ve Cumhuriyet kurucu kadrolarının imzası ile alınan kararı tarihe ihanet olarak adlandırdı. Öte yanda Cübbeli Ahmet’in AKP’yi itham ettiği ‘yılanla yatağa girdin sen ‘dediği video gündeme düştü.

'İHANET KİMDE'

Erdoğan, “Tek parti döneminde alınan bu karar, tarihe ihanet olmanın yanında hukuka da aykırıydı. Çünkü Ayasofya ne devletin ne de herhangi bir kurumun malı değil, vakıf mülküdür” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYETİN KURUCU KADROLARININ İMZASI VAR

Erdoğan’ın tarihe ihanet olarak ifade ettiği kararın altında ise Osmanlı yönetiminin başta İngilizler olmak üzere ülkenin işgali için yaptığı tüm anlaşmaları ve çabaları yok eden Cumhuriyetin kurucu kadrosunun imzası bulunuyor.

CÜBBELİ ‘YILANLA YATAĞA GİREN AKP’

Öte yanda Vahdet gazetesi yazarı, "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü parti ismi vermeden AKP'yi eleştirdiği video gündeme düştü. "Neydi bu çözüm süreci belası, rezaleti yahu! Bunlara bu kadar göz yummak oldu mu?" diye yazan Cübbeli Ahmet, "İktidar hırslarıyla, koltuk-sandalye dertleriyle, aday olacağım, milletvekili olacağım istekleriyle vatan, millet meselesi son tarafa bırakılamaz" ifadelerini kullanmıştı.

Kayna: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ