11629 görüntülenme 17 Ocak 2022
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Amerika’da enflasyon felaket” sözlerine eski doktoru ve özel kalem müdürü Turhan Çömez yanıt verdi. Çömez, Erdoğan’ın sözlerini yayınladığı video ile yalanladı. Erdoğan, “Avrupa’ya bakalım. İngiltere’de, Amerika’da raflar boş. Elhamdülillah bizde bolluk, bereket yoluna devam ediyor. Fakat nankörlere ne anlatırsan anlat anlamazlar” demişti.

MARKETTEN ÇIKAN YABANCILARA SORDULAR
Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği Amerika ve Avrupa ülkelerinde market raflarının boş olduğunu öne sürdüğü sözlerine eski kalem müdürü ve doktoru Turhan Çömez’den yanıt geldi. Çömez, yayınladığı videoda karşısına çıkan çifte alışveriş yapıp yapamadıklarını sordu ve aldığı yanıt Erdoğan’ın sözlerini aksini ortaya koydu.

KUYRUK VAR MI YOK MU
Çömez, yayınladığı videoda, Erdoğan’ın sözlerini hatırlatarak tesadüfen karşılaştığını söylediği çifte enflasyonu sordu. Çömez videoda “Sayın Erdoğan az önce bir açıklama yaptı. Avrupa ve Amerika’da enflasyon olduğunu gıda kuyrukları olduğunu söyledi. Yanımda tamamen ve tesadüfen karşılaştığım bir çift var. Markete alışveriş yapmak üzere geldim.” ifadelerini kullandı.

‘KUYRUK MUYRUK YOK ÖYLE BİR ŞEY’

Çömez’in “Erdoğan’ın bu sözleri üzerine yorum yapabilir misiniz?” sorusuna ise şu yanıt verildi: “Size garanti verebilirim ki kuyruk yok. Marketlerde, dükkanlarda, eczanelerde ya da buna benzer yerlerde doktorlarda kuyruk yok. Raflar da ağzına kadar dolu.”

ERDOĞAN ‘NANKÖRLER, ABD’DE RAFLAR BOŞ BİZ DE BOLLUK VAR’ DEMİŞTİ
Geçtiğimiz dönemde Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa’ya bakalım. İngiltere’de, Amerika’da raflar boş. Elhamdülillah bizde bolluk, bereket yoluna devam ediyor. Fakat nankörlere ne anlatırsan anlat anlamazlar” demişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ