Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü yazısında, 'Adına cumhurbaşkanlığı denilen sistem artık çökmüştür. İktidar ipin ucunu kaçırmıştır.' dedi. Çölaşan, bugünkü köşe yazısında, 23 Haziran İstanbul seçimi öncesi PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın sözde tarafsızlık mektubunun yayınlanmasını ve TRT'ekranlarına kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan'ın çıkartılmasını eleştirdi. Emin Çölaşan'ın 'Allah Aklımızı Korusun!' başlıklı yazısı şöyle:

‘İKTİDAR İPİN UICUNU KAÇIRDI’


“ Türkiye'de yaşanan olayları gördükçe Allah'tan sabır diliyoruz, aklımızı korusun diye dua ediyoruz. Bir sürü örnek vermeye gerek yok, bütün bu yaşananlar ve çelişkiler bize bir tek şeyi gösteriyor: Adına cumhurbaşkanlığı denilen sistem artık çökmüştür. İktidar ipin ucunu kaçırmıştır. Toplum tepkilidir.31 Mart ve 23 Haziran seçimleri bunun somut göstergesidir. Herkes tartışıyor, bu iktidar partisi acaba bizimle alay mı ediyor, dalga mı geçiyor diye!.”

‘TERÖRİSTLERDEN MEDET UMDULAR’

23 Haziran seçimi öncesini anımsayın. Bunlar unutulacak olaylar değildir. İktidar, İstanbul'da seçimi Binali Yıldırım kazansın diye her çareye başvuruyor, elinden geleni ardına koymuyordu. Baktılar ki pabuç pahalı, iki yola başvurdular:–İmralı'ya özel kurye gönderip Abdullah Öcalan imzasıyla kendilerine destek mektubu getirttiler.–Bu da yetmedi, terörist Osman Öcalan'ı devletin TRT'sine çıkarıp AKP doğrultusunda propaganda yapmasını sağladılar.

‘SANIYORLAR Kİ BUNLARIN HESABI SORULMAYACAK’Türk devleti adına utanç verici bir durumdu. Bunların hesabı sorulmadı ve hiçbir zaman sorulmayacak. Üstelik Kuzey Irak'ta yaşayan bu herif kaçak olarak, hem de bütün dünyada kırmızı bültenle aranıyordu. İstanbul seçimini kazanabilmek için böyle nice utanç verici, yüz kızartıcı atraksiyonlar yaptılar…

‘ERDOĞAN ÖCALAN’IN ARADIĞINI BİLMİYORMUŞ’Ve şiştiler. Recep Bey “Ben onun arandığını bilmiyordum” dedi ve topu TRT'deki emir kullarına attı…Zira söyleyecek tutarlı bir sözü yoktu. Abdullah Öcalan ve Osman Öcalan rezaleti bizim kamuoyunda tartışıldı, eleştirildi…Hemen ardından Washington Post olayı ve Cemil Bayık'ın makalesi patladı. Saray haklı olarak bu yapılanı eleştirdi, gazeteyi teröre destek vermekle suçladı.”


‘MİLLET ARTIK UYANDI’

Yukarıda bir kez daha değindiğim şu olay, Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl ve hangi kafalar tarafından yönetildiğinin en güzel örneklerinden biridir. Çelişkinin bu kadarı olamaz. Sen Türkiye'de kural dışı bile olsa istediğin gibi davranacaksın ama sıra başkalarına geldiği zaman hemen suçlamaya ve postakoymaya başlayacaksın! Bunu hep yapıyorlar. Yok öyle şey…Millet artık uyandı, bunları eskiden olduğu gibi pek kolay yemiyor. İnanmayan olursa 31 Mart ve 23 Haziran seçim sonuçlarına bir kez daha bakabilir!


Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ