Genel
08 Haziran 2017 ( 1205 görüntülenme )

ZEYTİN ÜRETİCİLERİ DİKKAT!.. YENİ GELİŞMELER VAR...

Zeytinliklerle ilgili düzenleme yeniden görüşülmek üzere komisyona geri çekildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Zeyinlik düzenlemesi komisyona çekilecek. Komisyon, zeytinlik düzenlemesini yeniden görüşecek" dedi.
Elitaş, üretim reformu paketinde bulunan zeytin alanlarıyla ilgili maddenin komisyona geri çekileceğini açıkladı.


Üretim reformu paketi içinde yer alan ve kamuoyunda tartışmalara neden olan zeytin alanlarıyla ilgili ikinci maddenin komisyona çekileceğini belirten Elitaş, ilgili maddenin komisyonda aynı kalabileceğini ya da değiştirilebileceğini kaydetti.

TATİLE GİRMEDEN ÖNCE YASALAŞTIRILACAK


Elitaş üretim reformu paketinin geri kalanının TBMM genel kurulundaki görüşmelerine devam edilerek, bu paketin TBMM tatile girmeden önce yasalaştırılacağını belirtti.

Zeytin alanlarıyla ilgili tartışma yaratan madde; zeytinlik sahalarla ilgili koruma kurulu oluşturulmasını ve kamu yararı kararı alınmış yatırımlar için zeytinlik sahalarında yatırım yapılmasının alternatif alan bulunmaması ve kurulun uygun görmesi şartı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı iznine tabi tutulmasını öngörüyor.

Elitaş bu paketin geçmesinin ardından ise Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) ile ilgili bir tasarının daha meclis gündemine alınacağını ve ardından TBMM'nin tatile gireceğini kaydetti.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ