Mansur Yavaş, internet ortamına yüklenen 2 kitabı 23 Nisan hediyesi olarak çocuklarla paylaştı. Ankara Büyükeşhir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni tip koronavirüs (Covid - 19) nedeniyle evlerinden çıkmayan çocuklar için 23 Nisan hediyesi olarak belediyenin internet sitesine yüklenen 2 kitabı sosyal medya hesabından paylaştı. Mansur Yavaş'ın paylaşımı şöyle oldu:

‘BU MEMLEKET BİZİM’
“Sevgili çocuklarım, @tarihvakfi_izniyle; ülkemizin mimari ve kültürel geçmişini siz değerli evlatlarımızla buluşturacak iki yayını 23 Nisan hediyesi olarak paylaşmak istiyorum. Aşağıdaki linkten kitaplara ulaşabilirsiniz, keyifli okumalar “

Sözünü Tuttu 'Dev Proje'

Öte yanda Twitter hesabından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Kırsal kalkınma hamlesiyle bir yandan Başkentli çiftçiler tonlarca tohum desteği alıp sözleşmeli üretime başlarken bir yandan da ABB kendi arazilerinde tarımsal üretime geçti” ifadelerini kullandı.

‘TÜM ÇABAMIZ 6 MİLYON ANKARALI İÇİN’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesabından projeye dair bir açıklama yaptı. Yavaş, şu ifadeleri kullandı:
‘SÖZ VERDİK, BAŞLADIK’
* Söz verdiğimiz “Sözleşmeli Üreticilik” projemizi büyük bir heyecanla başlatmış bulunmaktayız. Ankara'da tarımın gelişmesi, çiftçimizin kazanması için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Tüm çabamız 6 milyon Ankaralı için.”

İMAMOĞLU DA BAŞLATMIŞTI
Öte yanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, corona virüsü salgınında halkın gıda ihtiyacını karşılamak ve çiftçiye destek olmak için üretim seferberliği başlattı. Belediye, çiftçinin satamadığı ürününü hal fiyatı üzerinden satın alacak. Alınan ürünler ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.

ÜRETİM SEFERBERLİĞİ

Çiftçiye yapılacak desteğe ilişkin bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Muhtarlıklar ve Gıda Dairesi Müdürü Ahmet Atalık, salgınla mücadele döneminde İstanbulluların gıda ihtiyacını karşılamada ve çiftçinin üretimine devam etmesini sağlamada önemli adımlar atmış olacaklarını söyledi.

BELEDİYE SATIN ALACAK, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILACAK
Destek sürecinde, tohum, fide, tarım ilacı, gübre ve damla sulama gibi çiftçiye maliyet yükü olan kalemlerde hibe yapılacağını açıklayan Atalık, “Üretimin her aşamasında çiftçiler ziraat mühendislerinden bilgi ve destek alabilecek. Çiftçi ürünü istediği gibi satabilecek, satamadığı koşulda İBB devreye girecek. Çiftçinin ürününü, hal fiyatı üzerinden satın alacak. Alınan ürün de ihtiyacı olan ailelere ücretsiz dağıtılacak” dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ