3018 görüntülenme30 Haziran 2019
Emekli albay Erdal Sarızeybek, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın 1993'te barış ve kardeşlik diyerek attığı ateşkes adımının Türkiye'ye ağır sonuçlar getirdiğini öne sürerek, Türkiye'nin bugün de aynı noktada olduğunu savundu.

Emekli albay, araştırmacı- yazar Erdal Sarızeybek, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manavgat Şubesi tarafından düzenlenen 'Çözüm Süreci Nereye Gidiyor' konulu konferansa katıldı. Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansta Sarızeybek, PKK'nın 2002 yılında bitme noktasına geldiğini, ancak örgütle mücadele edilmediğini söyledi.

‘AKİL DİYEREK HALKI ALDATTILAR


Hükümetin çözüm sürecine ilişkin gündeme getirdiği 'Akil İnsanlar Heyeti'ni eleştiren Sarızeybek, "İktidar çözüm sürecini Orhan Gencebay'a, Kadir İnanır'a, Hülya Avşar'a yani sanatçı, şarkıcıya soruyor. Hepsine saygımız, sevgimiz var ama bu insanlar teröristi bilmez, terörü bilmez, hududu bilmez, karakolu bilmez. 'Akil adam olup Türk milletine neyi anlatacak?' diye kendi kendime soruyorum" dedi.

‘ERDOĞAN ÖZAL’IN DEVAMI


Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın benzer özelliklere sahip olduğunu kaydeden Sarızeybek, "1991 yılındaki Başbakan Özal'la 2014'teki Erdoğan'ı yan yana getiriyorum. Özal o tarihte diyordu ki 'Saddam zalimdir', şimdi Erdoğan 'Esad zalim' diyor. Özal, 'Irak'ta demokrasi yoktur, Saddam halkına zulmediyor' diyordu, şimdi de Erdoğan, 'Suriye'de demokrasi yoktur, Esad halkına zulmediyor' diyor.

ZALİM SADDAM ŞİMDİ ZALİM ESET OLDU, FİLM AYNI FİLM

Özal, 'Irak'a demokrasi getireceğiz' diyordu, bugün de Erdoğan 'Suriye'ye demokrasi getireceğiz' diyor. Bu amaçla Özal ABD'ye destek verdi. Özal Patriot füzeleri getirmişti. Bugün de Erdoğan getirdi. Üstüne bir de Malatya'ya radar üssü kurdurdu. Sanki biz bu filmi daha önce gördük gibi geliyor bana" diye konuştu.

1993 yılında Özal'ın barış ve kardeşlik diyerek attığı ateşkes adımının Türkiye'ye ağır sonuçlar getirdiğini öne süren Sarızeybek, Türkiye'nin bugün de aynı noktada olduğunu savundu.

Kaynak: CNNTüRK

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ