İstanbul'da Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Ortodoksların lideri ekümenik Partik Bartholomeos inanç özgürlüğünde bizim için kilit partner" dedi.

EKÜMENİK ‘DEVLET İÇİNDE DEVLET’
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İstanbul’da Fener Rum Patriği Bartholomeos’u ziyareti sonrası Twitter hesabından yaptığı paylaşımda skandal ifadeler kullandı. Pompeo, Bartholomeos için “Ekümenik” ifadesi kullandı.

FENER RUM PATRİĞİ HAKKINDA SKANDAL SÖZLER
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, görev süresindeki son Türkiye ziyaretinde hükümet yetkilileri yerine İstanbul’da Fener Rum Patriği Bartholomeos’u ziyaret etti. Pompeo, sonrasında Fatih’teki Rüstem Paşa Camisi’ni ziyaret ederken, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Pompeo, Fener Rum Patriği Bartholomeos’u ziyaret etmesinin ardından Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Pompeo’nun paylaşımında Patrik Bartholomeos’a “Ekümenik” dediği görüldü. Pompeo’nun yaptığı paylaşım şöyle:

‘EKÜMENİK PATRİKHANE KİLİT ORTAK’
“Ekselansları Ekümenik Partiği 1. Bartholomeos ile tanışmaktan ve Aziz George Patriklik Kilisesi'ni ziyaret etmekten büyük onur duydum. Ortodoks dünyasının lideri olarak Ekümenik Patrikhane, dünya çapında din özgürlüğünü savunmaya devam ettiğimiz için kilit bir ortaktır"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ