2452 görüntülenme19 Mart 2020
Çin'in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Çin'in Corona virüsüne karşı ilaç ve aşı çalışması hakkında bilgi verdi. Çin'de tedavi kılavuzu çıkartıldığını söyleyen Wei, yeni gelişmeler doğrultusunda kılavuzun güncellendiğini belirtti. Aşı konusunda iki gün önce çok önemli bir adım attıklarını ifade eden Başkonsolos Wei, "17 Mart akşamı aşı inceleme ekiplerinden birine klinik denemeye girmesine izin verdik" dedi. NTV canlı yayınında hastaların tedavi süreciyle ilgili açıklamalar yapan Cui Wei, şöyle konuştu:

GELENEKSEL ÇİN TIBBININ KATKISI VAR
* Başından beri Çin’in içinde yurt çapında belli bir standardı olan tedavi kılavuzu çıkartıyoruz. Şimdiye kadar artık 7’nci vizyona girdi. Ön aşamadaki tecrübeleri alıp içine ekliyoruz ya da eksikliği varsa çıkartıyoruz. Bir, mevcut ilaçlardan etkili olanları tarıyoruz ve devamlı bir şekilde bu tedavi kılavuzunun içine ekliyoruz. İkincisi, geleneksel Çin tıp yöntemleri başından beri bu tedavi kılavuzunun içinde oluyor. 70 bin kişiyi taburcu ettik. 70 bin kişinin taburcu olmasını sağlamada yüzde 94.5 geleneksel Çin tıbbının katkısı var.”

‘HENÜZ ELİMİZDE SOMUT BİR ŞEY YOK’
* Üçüncü, tabi ki başından beri tam bu virüse isabetli olan özel ilaçların AR-GE’sine girdik. Belli gelişmeler oldu. Ama elimizde somut bir şey daha olmadığı için herhalde daha uzun sürecek. Aşıda iki gün önce çok önemli bir adım attık.

‘KLİNİK DENEMEYE BAŞLADIK’
* 17 Mart akşamı aşı inceleme ekiplerinden birine klinik denemeye girmesine izin verdik. Biz, paralel bir şekilde birkaç yolda aşı incelemesi içindeydik. Çoğu nisan ayında klinik denemeye girecekti ama bir aşı ekibi daha hızlı bir şekilde ilerledi. İki gün önce klinik denemeye izin verildi. Klinik denemenin sonuçlarını bekliyoruz.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ