2933 görüntülenme05 Ocak 2020
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kanal İstanbul projesine ilişkin İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan videonun Çincesini paylaştı. ABD-İran arasında tehlikeli bir gerginlik yaşanırken, Kanal İstanbul paylaşımı dikkat çekti.

BİR YANDA ABD-İRAN KRİZİ BİR YANDA KANAL İSTANBUL

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kanal İstanbul projesine ilişkin Twitter hesabından yaptığı Çince paylaşımda, “Dünya deniz ticaretinin en önemli merkezlerinden biri olan İstanbul, İstanbul Kanal Projesi ile daha hızlı ve daha ekonomik bir ticaret kanalı haline gelecek” dedi. Videoda Kanal İstanbul projesinin dünyada yapılmış benzer projeler gibi ekonomiye değer katacağı ve İstanbul'un tarihi deniz ticareti merkezi olma konumunu güçlendireceği vurgulanıyor.

ABD-İRAN KRİZİ DERİNLEŞİYOR

Öte yanda, İran Devrim Muhafızlarına bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesinin ardından ABD ile İran arasında yaşanan gerginlikte ABD Başkanı Donald Trump'tan bir açıklama geldi. Donald Trump İran'ın ABD hedeflerine saldırması halinde hızlı ve net karşılık vereceklerini söyledi.

ABD: ’52 HEDEF TESPİT EDİLDİ, HEPSİNİ VURURUZ’

ABD Başkanı Trump gece yarısı paylaştığı mesajında, İran'ın ABD vatandaşlarına saldırması durumunda 52 rehineyi temsilen 52 hedefi vuracaklarını açıkladı. Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Eğer İran saldırırsa İran ve İran kültürü için 52 hedef belirledik. 52 rehineyi temsilen 52 hedefi vururuz" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ