Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2375 görüntülenme )

Çikolatayla İlgili Bilinmeyen Gerçekler !

Gençleşip kilo verebilir, daha mutlu olup harika bir hamilelik geçirebilir, kalp sağlığınızı koruyarak az yorulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise sadece çikolata yemek!
Sadece kokusuyla mutluluk hormonu endorfini harekete geçiren çikolata, damağımızda yavaş yavaş erirken, insanı farklı hazlara sürüklüyor. Çikolatanın faydaları ise saymakla bitmiyor. Kalp hastalıkları ve kanserle mücadele ediyor, cildi ve kemikleri besliyor.

ÇİKOLATANIN FAYDALARI NELER? 

Günlük tüketeceğiniz 1 adet siyah çikolata kalp ve damar sisteminiz için son derece faydalıdır. Bitter çikolatanın kalp ve damarlara iki faydası vardır.

Tansiyon: Çalışmalar hergün küçük bir bar siyah çikolata tüketen yüksek tansiyonlu hastaların tansiyonlarında düşme gözlenmiştir.

Kolesterol: Bitter çikolatanın LDL denilen kötü kolesterolü %20 oranında azalttığı görülmüştür.Çikolata Yerseniz Mutlu ve Huzurlu Olursunuz.

Çikolata tadı güzeldir ayrıca çikolata yerseniz vücudunuz endorfin hormonu üretir. Bu hormon mutluluk hormonu diye de bilinir çünkü salgılandığı anda kişi kendini mutlu hisseder. Ayrıca çikolata yemek vücuttaki seratonin düzeyini yükseltir. Böylece sanki bir anti-depresan ilaç almışsınız gibi yatıştırıcı etki yapar. İçindeki kafein ve teobramin gibi uyarıcı maddeler vücuda dinçlik verir.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan Erdoğan'a İstifa Resti! Tuğrul Türkeş: Haftaya Her Şeyi Açıklayacağım Rusya'nın Artık İşi Zor: "Savaş Suçu" OSMANGAZİ'de Haklı ve Büyük Öfke! İSTANBUL'DA SİLAHLI ÇATIŞMA!.. Hakkari'de ÇATIŞMA! İranlı sözcüden Erdoğan'a saygısızlık... Flaş! AKP'ye Yeni Çözüm Ortağı Geliyor!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Askeri Üs Bölgesine Saldıran O Teröristler Öldürüldü!