23536 görüntülenme05 Kasım 2018
15 Temmuz hakkında söyledikleri nedeniyle Meclis'te tepki çeken ve dan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma açılan Saadet Partili milletvekili Cihangir İslam'dan bir açıklama daha geldi.

Meclis'teki konuşmasının ardından büyük tepki çeken Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, sosyal medya üzerinden yeni bir açıklama yaptı. Cihangir İslam'ın Tweeti şöyle:

'AZİZ MİLLETİM, KARAR SİZLERİN'

"Aziz Milletim,
Görevimi yapıyorum. Hakikati, bunların gerçek yüzünü anlayabilmeniz için teşrih masasına yattım. Gönüllü. Siz benim cemaziyyülevvelimi bilirsiniz. Bir de söylenenlere bakın. Karar sizlerin. Ya Hakikat'ten yana olacaksınız, ya da bunların yalanlarından yana. Vekil"

NE DEMİŞTİ?

İslam, 31 Ekim’deki Meclis konuşmasında AK Parti’nin 15 Temmuz sonrasında Yenikapı’da HDP’den, referandum sürecinde CHP’den kurtulduğunu belirterek şöyle demişti:

‘DEVLETİ PARSELLEDİNİZ HESABI VERMEDİNİZ’

"Ortada bir çatışma varsa bu illa doğru ile yanlışın çatışması değildir, doğru ile yanlış çatışır, yanlış ile yanlış da çatışır; batıl ile batıl da çatışır. 15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik biz bu ülkede. Neydi? Menfaat kavgasıydı. Devleti parsellediniz ve bunun hesabını vermediniz. Allah için bunlara İslamcı falan demeyin, bunlar Makyavelist, bunlar Oportünist bunlar beceriksiz, bunlar dünyaya yapıştılar ve acısını şimdi milletten çıkartıyorlar, değerli arkadaşlarım."

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ