AKP eski Milletvekili Şamil Tayyar'ın, CHP'lileri "ayakkabılarıyla girdiler" diye eleştirdiği yerin cami değil ardiye olduğu ortaya çıktı.

TAYYAR’IN CAMİ DEDİĞİ YER KÖYÜN ARDİYESİ ÇIKTI

Tayyar'ın İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Kocaeli İzmit'e bağlı Fethiye Köyü’nde bir camiye ayakkabı ile girdiği iddialarının asılsız olduğu anlaşıldı. Kocaeli'de bir yerel gazetede yer alan habere göre Tayyar'ın sosyal medya hesabından fotoğraflarını paylaşarak "ayakkabılarla girildi" diye eleştirdiği yerin cami değil, köyün ardiyesi olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

KÖY EVİ OLACAK

İzmit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada da geçtiğimiz seçimlerde aynı alana sandık konularak vatandaşların o alanda oy kullandıkları ifade edildi. Aynı alanın ardiye olarak kalmaması, köydeki vatandaşların daha etkin kullanması için 'köy evi' olarak projelendirme çalışmaları da sürüyor.

TAYYAR CAMİYE AYAKKABILARIYLA GİRDİLER DEMİŞTİ

AKP eski Milletvekili Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CHP'li İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan'ı camiye ayakkabılarıyla girdiği için eleştirdi. Bu paylaşımının altına Tayyar'ı destekleyen çok sayıda yorum yapıldı. Şamil Tayyar, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Özel hayatınız ve dine bakışınız kişisel tercihinizdir. Birgün... Bir camiye yolunuz düşer, kapısından içeri adımınızı atarsanız eğer, edepsizlik, saygısızlık yapamazsınız. CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan gibiler dahil. Yazıklar olsun!"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ