Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2441 görüntülenme )

CHP Osmaniye’de 85 istifa!

Olağan Genel Kurultay'a hazırlanan CHP'nin Osmaniye teşkilatında 85 kişi parti üyeliğinden istifa etti.
 CHP’den 2009 ve 2014 seçimlerinde Osmaniye Belediye Başkan adayı olan mimar Haydar Aktürk, 84 üye ile birlikte partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

İstifa kararını aniden ya da bir öfkeyle almadığınını belirten Haydar Aktürk, 2009′dan bu yana CHP’yi birçok CHP’liden çok daha fazla kucakladığını savundu. Aktürk, istifa gerekçesini şu sözlerle açıkladı “30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP Osmaniye belediye başkanlığı adaylığımın ardından, seçimi kaybettiğimiz günden itibaren parti içinde bazı yöneticiler mağlubiyetin tek sorumlusu mimar Haydar Aktürk ve arkadaşları gibi göstermeye çalıştılar, bununla da kalmayıp CHP ye hiçbir oyu nasip olmayan sözde partililer ve bazı grupların kışkırtması ile linç kampanyasına maruz bırakıldım.7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde de herkesin bildiği gibi CHP yine oyunu artıramadı. Oyun artmamasında da yine 2014 seçimlerinde olduğu gibi teşkilat yöneticileri değil milletvekili adayları sorumlu tutuldu. Tıpkı belediye başkan adaylığımda olduğu gibi bu defa aynı eleştiri okları milletvekili adaylarına yöneltildi. Buna rağmen sabırla Osmaniye CHP ilçe kongrelerini bekledim.

Kongrelerden sonra gördüm ki parti yapısında geleceğe yönelik umut veren, heyecan oluşturan herhangi bir değişim mümkün değil. Bu yönetim yapısıyla, grupların kendi çıkar hesaplarından daha fazlasını düşünmemesinden dolayı, heyecanını yitirmiş bir yapının içerisinde daha fazla bulunamayacağımdan bugün itibarı ile  istifa ediyorum”

(DHA)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD: Her Şeye Rağmen PYD'yi Desteklemeyi Sürdüreceğiz 30 Ağustos'ta Komuta Heyeti nasıl değişecek? ABD'nin PKK'ya Ağır Silah Desteği Görüntülendi! Aile Bakanı'ndan Kılıçdaroğlu'na ÇOK AĞIR ÜSLUP!.. Doğan Holding CEO’su İstifa Etti! YILMAZ ÖZDİL Yazdı... AKP TEZGAHI AÇIĞA ÇIKTI!.. Zeytinyağının Mucizevi Faydaları! Küresel Koalisyon: PKK+HDP Destekli CHP+AKP...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dev Firma ABD'li Şirkete SATILIYOR!