CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "O sandık, çok uzağa gidemez. O sandık 2023’ten daha uzağa gidemez. O sandık buraya gelecek. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı da o sandığa gömülecek" dedi.

CHP BÖLGE TOPLANTISI BURSA’DA

CHP Bölge Toplantısı Bursa İl Başkanlığı'nın ev sahipliğinde, Afyonkarahisar, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya ile Yalova örgütlerinin katılımıyla Bursa'da gerçekleştirildi. Toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlık etti. Konuşmasına 24 Haziran'dan 31 Mart yerel seçimlerine dek yaşanan süreci özetleyerek başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, 31 Mart seçimi öncesi ortaya atılan ‘beka’ sloganına vurgu yaparak, AKP'nin sürdürdüğü siyasetini eleştirdi. Salıcı şöyle dedi:

‘CHP'Lİ BAŞKANLAR SEÇİLDİ, TÜRKİYE UÇURUMA MI YUVARLANDI’


“31 Mart seçiminde, bir yerel seçim olmasına rağmen ortaya koydukları temel slogan, beka meselesiydi. Maazallah muhalefet partilerine ve hele ki Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verirseniz, Türkiye zaten çok kötü durumda, uçurumun kenarına gelmiş durumda diyorlardı. Bildiğiniz korkutma siyaseti. CHP tam tersini savundu ve dedi ki, Türkiye'nin kutuplaşmaya değil, kucaklaşmaya ihtiyacı var. Esas ihtiyaç olan şey belediye başkanlarının memleketine vereceği hizmettir. Üzerinden 6 aya yakın zaman geçti. Siyaset bu sürece biraz daha soğukkanlı bakma imkanına sahip.”

‘CHP KAZANDI, HANİ NE OLDU BEKA MESELESİ, HER ŞEY GÜZEL GİDİYOR İŞTE’’

“ Şimdi sormak lazım. Yurttaşlarımızın yarısı CHP'li belediye başkanlarından hizmet alıyor ve evet ekonominin yüzde 62'sini CHP'li belediyelerin olduğu bölgeler yönetiyor. Ne oldu beka meselesi. Türkiye'nin başına bir çorap mı örüldü, CHP'li belediye başkanları seçim kazandı diye? Ne oldu, Türkiye CHP'li başkanlar göreve geldi diye uçurumun kenarından aşağıya mı düştü? O beka meselesi dediğiniz şey sizin kendi bekanızla ilgiliydi. Ve sizin ayağınız iktidarda çukura girdi.”

‘BAĞIŞ’IN BÜYÜKELÇİ YAPILMASI DOĞRU DEĞİL’

17 Aralıkla başlayan süreçte ortaya dökülen kimi tapelerde adı geçen Egemen Bağış'ın bir süre adı unutturulduktan sonra terfi ettirilip büyükelçi olarak atanmasını da eleştiren Salıcı, Türkiye'nin önünde bugünden tarihi 2023 olarak bilinen bir seçim olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

‘CHP İKTİDARA YÜRÜYOR’

“Bu seçim belki 2023'te olacak belki daha yakın bir tarihte olacak. Şu anda seçilmiş olan belediye başkanlarımız üzerinde önemli bir görev var. CHP'li başkanların yönetemez dedikleri, beka meselesine dönüşür dedikleri CHP'li başkanların nasıl yönetebileceğini, toplumun dar gelirli kesimlerine nasıl sahip çıkabileceğini göstermeleri lazım. Bu sorumlulukla görevlerini yapıp toplumun bütün kesimlerine hizmet edecek sosyal demokrat belediyecilik anlayışını yerleştirmeleri lazım.

‘O SANDIK ÇOK UZAĞA GİDEMEZ AKP SANDIĞA GÖMÜLECEK’

Dış politikada, eğitimde, toplumsal barışta, ekonomide çok ciddi sorunlar olduğunu vurgulayan Salıcı, toplumsal kucaklaşmayı sağlayacak CHP'li kadrolarla bu sorunları aşmanın mümkün olacağını kaydetti. Salıcı “O sandık, çok uzağa gidemez. O sandık 2023'ten daha uzağa gidemez. O sandık buraya gelecek. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı da o sandığa gömülecek.” diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ