103 görüntülenme23 Kasım 2019
Rahmi Turan’ın, Erdoğan’ın Saray’da 9 Kasım günü görüştüğü bir CHP’liye “Türkiye'nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir. Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!” dediği iddiası yalanlandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve parti yönetimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefet partisini dizayn etme çabasına giriştiği görüşünü öne sürdü.

‘CHP’YE KUMPAS’

CHP yönetimi, bugün İzmir’deydi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında, bir açıklama yaptı. Öztrak, yaşananları “Saray menşeli bir operasyon” olarak tanımlayarak, “Operasyonun hedefi açıktır. Amaç CHP’ye kumpas kurmaktır. Saray memurlarının operasyonuyla CHP’yi dizayn etmek kimsenin haddi değildir. CHP’yi dizayn edecek tek bir güç vardır. O da delegelerimizdir” tepkisini gösterdi.

‘SARAY OPERASYONU’
“Bu kumpasın düğümünün çözülmesi için yapılacaklar bellidir... Saray memurlarının operasyonuyla Cumhuriyet Halk Partisi'ni dizayn etmek kimsenin haddi değildir”

‘ERDOĞAN ZATEN SİNYALİ ÇAKMIŞTI’


Sözcü Öztrak, “AK Parti’nin Genel Başkanı daha Barış Pınarı harekatının başında başka partileri dizayn etme niyetini açıklamıştır. Önceliğinin Millet İttifakı’nın dağıtılması olduğunu açıkça ifade etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, Saray’ın CHP içinde karışıklık çıkartmak istediğini, bunun için de özel hazırlıklar yaptığını kamuoyuna duyurmuştur. Bugün geldiğimiz nokta sayın genel başkanımızın tespitlerinin ne kadar haklı olduğunu ortaya koymaktadır. CHP’ye yapılan bu kumpasın düğümünün çözülmesi için yapılacaklar bellidir.” diye konuştu.

‘CAMBAZA BAK KUMPASI’

Türkiye’nin gerçek gündeminin genç işsizler, ödenemeyen çekler, mutfaktaki boş tencereler, hayat pahalılığı, Sakarya’daki tank palet fabrikasının peşkeş çekilmesi gibi konular olduğunu belirten CHP Sözcüsü “Birileri cambaza bak diyerek, bu sorunların üstünü örtmeye çalışmaktadır” dedi.

Kaynak: VOA Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ