Reklamlar
Anasayfa » Haber
18 Mart 2017 ( 12715 görüntülenme )

CHP'li Vekilden Hükümete KRİTİK UYARI!..

GÜRER: AKP'NİN MALİYETİ AĞIR 

TBMM'de, Kamu İktisadi Teşekkülleri (KİT) Komisyonu Üyesi olarak da görev yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, milletvekili sayısının 550'den 600'e çıkarılmasının maliyetini hesapladı.


Gürer, “Milletvekili sayısı 600'e çıkarılırken bakan sayısının ne olacağı belli olmayan başkan yardımcılarıyla bu sayı 100'ü bulabilir. Bunun vatandaşa maliyeti 400 milyon TL'dir. Bu parayla vatandaşın birçok ihtiyacı karşılanabilir.” dedi.

Ayrıca Gürer, “50 yeni milletvekili yerine 15 bin kişiye devlette iş olanağı sağlanabilir” dedi.

Gürer, bu parayla neler yapılabileceğini de şöyle sıraladı:

“Bu parayla kamuda taşeronlara kadro verilebilir.

-İş cinayetlerinin önlenebilmesi için denetim yapacak 2 bin iş müfettişi istihdam edilebilir.

– Emeklilere zam yapılabilir.

– Bu parayla primlerini ödemiş ancak yaşa takılmış, iş bulamayan 400 bin kişi emekli edilebilir.

– Yurttaşlarımız tarafından ödenen muayene katılım payları, ilaç katılım payları ödenebilir.

-İşsizliği azaltmak için kamuya 15 bin yeni personel alınabilir.

– 40 adet hastane yapılabilir.

GETİRİLMEK İSTENEN REJİMİN AYAK SESLERİ

CHP Milletvekili, Niğde Valiliği tarafından miting, toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin geçici süreyle yasaklanmasının referandum sürecinde demokratik bir yaklaşım olmadığını ve alınan kararın anayasa referandumu ile getirilmek istenen rejimin ayak sesleri olduğunu öne sürdü.

Yasak olmasına rağmen “evet” kampanyası için Devlet olanaklarının sonuna kadar kullanıldığını belirten Gürer, şunları söyledi:

“Niğde Valiliğinin resmi programlar ve etkinlikler hariç açık ve kapalı alanda yapılacak olan her türlü yürüyüş, toplantı, miting, çadır kurma, oturma eylemi, konferans, panel ve bildiri dağıtma gibi etkinliklerin 7 günlüğüne yasaklamasının hangi nedene dayandığının bir açıklaması olmalıdır. Durup dururken böyle bir karar neden verilmiştir. Niğde için bir panel, konferans, bildiri dağıtma gibi uygulamaların yasaklanmasının açıklaması olabilir mi?” dedi.

Gürer, hayır diyenlere uygulanan baskıların gerçeklerin öğrenilmesini engellenmek ve kaptıkaçtı anayasası ile ülkeyi belirsizliğe sürükleyecek sürece yol vermeyi amaçladığını da ifade etti.

Kaynak: sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlişkileri Gerecek Yeni Gelişme MERKEL'den ERDOĞAN'a KRİTİK MESAJ! Erdoğan ve Davutoğlu'nun Barzani aşkı nereden geliyor? İlker Başbuğ Adliyede İfade Veriyor ( İzle ) Öğretmenler Göreve İade!.. Bakın Hangi Öğretmenler... Bu Haber Bahçeli'yi Yakar, Kılıçdaroğlu'nu Yakar! Ortadoğu'da Şok Gelişme: ABD-RUSYA Anlaştı! KERKÜK'te IŞİD SALDIRISI! AĞIR KAYIP VAR...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Gaziantep'ten Acı Haber