Genel
16 Eylül 2018 ( 10060 görüntülenme )

CHP'li Vekil krize noktayı koydu!.. 'SATTILAR'

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, ekonomik krizden çıkış yollarını anlatmak için başkanlık yaptığı CHP heyeti ile birlikte Muğla’da STK’lar ve iş insanları ile buluştu. 


'SATTILAR'

Türkiye ekonomisinin geçmişten gelen ve halen devam ettirilen yanlış politikaların kurbanı olduğuna dikkat çeken Budak, 'AKP'nin iktidardayken ülkenin tüm varlıklarını sattığını ve krizin bu yüzden yaşandığını' belirtti.

"ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA PEŞKEŞ..."

Budak, “Bugün ülkenin varı yoğu özelleştirme adı altında peşkeş çekildiği için bu krizi yaşıyoruz. Hem kâr eden hem de stratejik önemi olan kuruluşları satarken bir kez olsun bu ülkenin geleceğini düşünmediler. SEKA’yı müze yaptılar, şimdi koca ülkeyi gazete, kitap basamaz hale getirdiler.”

"10 LİMAN, 81 SANTRAL, 36 MADEN, 3483 TAŞINMAZ SATILDI..."

"Son 15 yılda, 10 limanı, 81 santrali, 40 işletmeyi, 3 bin 483 taşınmazı, 3 gemiyi ve 36 maden sahasını elden çıkardılar. Yetmedi halkın elinden şeker fabrikalarını aldılar. Son yaşanan Türk Telekom örneği uyarılarımızdaki haklılığı bir kez daha gözler önüne serdi. AKP’liler yönetim kurulunda oldukları halde şirketin içi boşaltıldı, borçlandırıldı ve posası çıkmış halde vatandaşımızın üzerine yeni bir külfet bırakıldı.

 Hem kâr eden hem de stratejik önemi olan bu kuruluşları satarken bir kez bile bu ülkenin geleceğini düşünmediler. 1936 yılında ilk yerli kağıdı üreten SEKA’yı müze yaptılar, şimdi koca ülkeyi bir gram kağıt üretemeyen, gazete ve kitap basamayan hale getirdiler.”

“SATTIKLARININ YERİNE BİR TESİS BİLE KURMADILAR”

"Özelleştirmelerin ardından üretimin iyice sıfırlandığını vurgulayan Budak, “Her şeyi sattılar, dışarıdan gelen sıcak parayı da betona yatırarak ölü yatırımlara imza attılar. Sattıkları yüzlerce kuruluşun yerine bir tane yeni tesis kurmadılar. "

"HALKA AİT OLANLARI HALKTAN ALDILAR"

"Halka ait olanları halkın elinden aldılar. Üstüne üstlük mega yatırımlar diye yansıttıkları köprü, otoyol, Avrasya Tüneli gibi birçok projeyi de kamunun tekelindeki işletme haklarını devrederek halkın sırtına bindirdiler. Üreten bir ekonomiyi tesis edemediler, bütçe açığını büyüttüler ve koskoca ülkeyi sürekli borç peşinde koşar hale getirdiler” diye konuştu.

"ÇÖZÜM: KALİTELİ ÜRETİM VE EĞİTİM"

Üretim ekonomisine geçmeden sorunların çözülemeyeceğini dile getiren Budak, “Büyüme ve kalkınmanın temel dinamikleri kaliteli üretim ve eğitimdir. Bunlar olmadan büyüme olmaz. Artık sıcak para da yok, deniz bitti. Dolayısıyla istihdamı artıran, yüksek teknolojiyi geliştiren yatırımların desteklenmesi gerekiyor” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ