45404 görüntülenme27 Ekim 2017
Barış Yarkadaş, Meclis başkanının yolladığı davetiyeyi iade etti

Yarkadaş, "Davetiyeyi hemen iade ettim. İsterdim ki; TBMM Başkanı Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümüne yakışır bir etkinlik düzenlese ve bizleri de davet etseydi. " dedi.

'KAHRAMAN'I UYANDIRIN'

TBMM Başkanı AKP'li İsmail Kahraman'ın icraatleri tartışma yaratmaya devam ediyor. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "TBMM Başkanı İsmail Kahraman, cumhuriyetin değil padişahlığın meclis başkanı olduğunu sanıyor. Biri Kahraman'ı uyandırsın ve Osmanlı'nın tarihte kaldığını anlatsın" diye konuştu.

Yarkadaş şöyle konuştu:

"CUMHURİYET YOK OSMANLI VAR"

"Soru önergemi Meclis'teki odama geri getiren posta görevlisi, aynı anda bir zarf daha bıraktı. Zarfı açtığımda, içinden bir davetiyenin çıktığını gördüm. TBMM Başkanı Kahraman, Sultan 5. Reşad ve Dönemi'ni anlatan bir sempozyum düzenlemiş. Vekilleri de davet ediyor. 

"ÖNCE CUMHURİYETİ KUTLASIN"

"Davetiyeyi hemen iade ettim. İsterdim ki; TBMM Başkanı Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümüne yakışır bir etkinlik düzenlese ve bizleri de davet etseydi. Ancak belli ki; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, cumhuriyetin değil padişahlığın meclis başkanı olduğunu sanıyor. Biri Kahraman'a Osmanlı'nın tarihte kaldığını ve cumhuriyetin 94 yaşına girdiğini anlatsın."

"OSMANLI YERİNE CUMHURİYETİ KONUŞALIM"

Sultan 5. Mehmed Reşad'ın 31 Mart vakasının ardından padişahlık koltuğuna oturtulan "pasif bir kişilik" olduğunu belirten Yarkadaş, "Anayasadan doğan haklarını bile kullanamayan pasif bir kişiliğin neyini anacakmış Kahraman? 

"ÖNCE CUMHURİYET SEMPOZYUMU YAP"
[Haber görseli]
Eğer bir sempozyum yapacaksa, 'Padişahlığın Karanlığı, Cumhuriyet'in Aydınlığı' adlı bir çalışma yapılması uygun olurdu. Kahraman gitsin, Meclis'in paralarıyla eğlensin Dolmabahçe Sarayı'ndaki sempozyumunda..." dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ