Genel
10 Ocak 2018 ( 22774 görüntülenme )

TEZCAN AĞIR KONUŞTU... BAHÇELİ ŞOKTA!..

TEZCAN: HALKIN MHP'YE DESTEĞİNİ BAHÇELİ ERDOĞAN'A VE AKP'YE CİRO EDEMEZ, YAKIŞMAZ

CHP Sözcüsü Tezcan, Bahçeli'nin 2019 seçimlerinde Erdoğan'ı destekleme kararını eleştirdi. 

Tezcan, "Yavru muhalefetin hedefi de yavru iktidar olmakmış" dedi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan,  CHP MYK toplantısının ardından basın toplantısında gündemi değerlendirdi. 

"ERDOĞAN'DAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ DİYORDU, N'OLDU"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamanalarını değerlendiren Tezcan, "Bahçeli'nin 'Erdoğan'dan Cumhurbaşkanı olmaz' diye bir tekerlemesi vardı. Yavru muhalefetin hedefi de yavru iktidar olmakmış" dedi.

Tezcan'ın açıklamaları şöyle:

"SEÇMENİN VERDİĞİ DESTEK CİRO EDİLEMEZ"

"Geçmişte sayın Erdoğan, sayın Bahçeli'yi ve MHP'yi yavru muhalefet diye tabir ederdi. Onlar da bundan çok rahatsız oluyordu. Olabilir partiler birbirine yaklaşabilir. Ama şu soru cevaba muhtaç; Anamuhalefet Partisi, ana iktidara taliptir. Ana iktidara talibiz. Seçmenin iradesini AK Parti'ye ve Erdoğan'a ciro etmeyeceğiz. Biz ciranta muhalefet değiliz. Seçmenden aldığımız iradeyi Erdoğan'a ciro etmek için burada bulunmuyoruz".

"MHP HALKIN İRADESİNİ ERDOĞAN'A CİRO EDEMEZ"

 "Yaşanan süreçten görüyoruz ki; yavru muhalefetin hedefi de yavru iktidar olmakmış bugün gelinen nokta bir yavru iktidar üslubu. Erdoğan'ı eleştiriyoruz cevap sayın Bahçeli'den geliyor. Sayın Bahçeli muhabbetinizi Allah arttırsın. Ak Parti'nin sözcüsü var Mahir Ünal söylemesi gerekeni söylüyor. Siyasette ittifaklar olabilir ama iltihaklar olmaz. MHP iradesini bir başka yere ciro edilmesini hak eden bir seçmen kitlesi mi? MHP ciddi bir partidir."

"BAHÇELİ'NİN 'ERDOĞAN'DAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ' DİYE BİR TEKERLEMESİ VARDI" 

"Erdoğan'ın yanında olan herkes yerli ve milli. Onun dışındaki herkes yanında olmayan FETÖ'cu ve bölücü diye bir siyaset kültürü yaratılmaya çalışılıyor. Sayın Bahçeli tekerleme yapmayı sever. Bazılarını anlamayız ama bazıları da güzeldir. 

'Recep Tayyip Erdoğan'dan Cumhurbaşkanı olmaz' diye bir tekerlemesi vardı. Şimdi ne oldu? Yeni bir matematik mi buldunuz? Biz iktidar olmaya talibiz" 

Haynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ