Genel
06 Nisan 2019 ( 10884 görüntülenme )

Bahçeli'ye tepki büyük: 'ÇOK TEHLİKELİ VE VAHİM'

CHP'li Engin Altay, Bahçeli'nin seçim kurulu başkanlarının terör örgütleriyle bağlantıları olduğu imalarına tepki göstererek, “Torbalardan bir şey bulamazsak, başka şeylere bakarız tavrı, çok tehlikeli ve vahim bir durumdur” dedi.


Altay, seçim kurulu başkanlarının terör örgütleriyle bağlantıları olduğu imalarına da tepki gösterirken, “Torbalardan bir şey bulamazsak, başka şeylere bakarız tavrı, çok tehlikeli ve vahim bir durumdur” diye konuştu. Altay şunları söyledi:

‘MASA BAŞINDA HAKKIMIZI GASP ETTİRMEYİZ’

“Biz rahatız. Değişiklikler olmuyor mu oluyor. Ama sonucu etkileyecek düzeyde değil. Üçte biri sayıldı ve yaptığımız simülasyona göre sonuçların değişmesi mümkün değil. Sandık başında gasp ettirmediğimiz hakkımızı, masa başında gasp ettireceğimizi kimse beklemesin. 

Neye güveniyoruz? Nasıl 31 Mart günü müşahitlerimizle, üyelerimizle, milletvekillerimizle seçim güvenliğini sağladık ve 31 bin 600 ıslak imzalı tutanağı, seçim koordinasyon merkezime ulaştırdıysak, yine aynı organizasyon kapasitesiyle yeniden sayımlarda da güvenliği sağlayacağız. Bu seçimlerin iptali ya da masa başında değişmesi mümkün değil. Güvencemiz nedir? Güvencemiz oy çuvallarıdır, oy torbalarıdır. Çok şükür oy torbalarının içi İstanbul lehine, bizim lehimize dopdoludur."

VAHİM VE TEHLİKELİ TABLO’

,“Bir siyasi partinin genel başkanının bu seçimi, yani şuraya getiriyor: seçim kurulu başkan ve üyelerini FETÖ’cü ve PKK’lıdır bunun için bu seçim kaybedilmişse getirdi işi. Bu garip bir durum. Bu vahim ve tehlikeli bir tablodur. Yapılmış bir seçimde görev almış yüzlerce binlerce parti temsilcisini, kamu görevlilerini, yargı mensuplarını FETÖ ve PKK ile ilişkilendirmek suretiyle eğer torbalardan bir şey bulamazsak bu seçimle başka hesaplar yaparız anlayışı varsa çok vahim bir tablodur. 

Çok tehlikelidir, değmez. Bir belediye başkanlığı için bu ülkeyi bu milleti bu kadar ayrıştırmanın çok vahim sonuçları olacak bir tavır ve tutum gerçekten Parlamentoda grubu bulunan bir siyasi partiye ve genel başkanına yakışık almaz .” diyerek Bahçeli'nin tavrına tepki gösterdi.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ