Politika
26 Ağustos 2019 ( 2592 görüntülenme )

CHP Harekete Geçti: 'ÖNERGE TAMAM'

CHP eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, 7 Haziran ile seçimin tekrar edildiği 1 Kasım 2015 sürecine ilişkin, "Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz" sözlerini TBMM gündemine taşıyarak, ayrı ayrı araştırma önergesi verdi. Önergede; Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlık görevini yürüttüğü 28 Ağustos 2014 ile 24 Mayıs 2016 tarihleriiçin "636 günde yaşanan olaylar araştırılsın" denildi.

‘ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMALI’


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergeyle, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Sakarya’daki, sözlerinin araştırılmasını istedi. Konu hakkında Mecliste Araştırma Komisyonu kurulmasını isteyen Ağbaba, Davutoğlu’nun görevde bulunduğu 28 Ağustos 2014 ile 24 Mayıs 2016 tarihleri arasında yaşanan olayların araştırılmasını talep etti.

DAVUTOĞLU NE DEMİŞTİ?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Sakarya’da bir etkinlikte yaptığı konuşmada, AKP’nin tek başına iktidarı ilk kez kaybettiği, HDP’nin parti olarak barajı aştığı 7 Haziran 2015 seçimleri ile terör saldırılarının da yaşandığı bir zeminde bu seçimin yenilendiği 1 Kasım 2015 arasında geçen dört aylık sürece değinmiş “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar, açık söylüyorum” demişti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ