Genel
08 Şubat 2018 ( 16802 görüntülenme )

CHP BİR SORU SORDU... TÜRKİYE ŞİMDİ BUNU KONUŞUYOR!

ÖZKOÇ: MEHMETÇİK HAREKAT YAPIYOR, SURİYELİ GENÇLER NE YAPIYOR?

CHP Grup Başkanvekili Özkoç, düzenlediği basın toplantısında, TSK'nın terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Türkiye'de 3,5 milyon Suriyeli sığınmacı bulunduğuna dikkati çeken Özkoç, bunların arasında ülke savunması yapabilecek durumda kişilerin de olduğunun altını çizdi. Özkoç, şunları kaydetti:

"SURİYELİ GENÇLER NE YAPIYOR?"

 "Türk askerleri, bizim evlatlarımız, orada hem Suriye'deki sivillerin daha özgür bir ortamda yaşayabilmesi için hem de kendi sınır bölgemizin güvenliği için harekat yapıyor. Evlatlarımız şehit düşüyor. Peki Suriyeli gençler Türkiye'de ne yapıyor? "

"AKP BUNU BİR DÜŞÜNSÜN"

"Nargile tüttürüyorlar. Yaşamlarını daha iyi, güzel geçirebilmek için Türkiye'deki tüm olanaklardan yararlanarak hayatlarını sürdürüyorlar. Bizim gençlerimiz, askerlerimiz Türkiye sınırında hayatını kaybediyor. Bunun düşünülmesi gerekiyor. "

"SURİYE DEVLETİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPILMASI LAZIM"

"Bizim kimsenin sınırlarında gözümüz yok. Ancak bir an önce barışın tesis edilmesi, Suriye rejimi ile irtibata geçilmesi, oradaki terör odaklarıyla ilgili kalıcı çözümler alınması ve Suriyeli mültecilerin de biran önce kendi ülkelerine dönmesi gerekiyor."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ