Genel
20 Temmuz 2018 ( 5790 görüntülenme )

CHP Genel Merkezi'nden İmza Resti!

CHP içi muhalefetten olağanüstü kurultay için ilk hafta toplanan imza sayısının açıklanmasının ardından Genel Merkez'den açıklama yapıldı. 


Genel Merkez toplanan 604 imzanın yarın iletilmesi durumunda gerekenin yapılacağını belirtirken CHP'li Tüzün, tüzükte yazan sürenin sonunda toplanan imzaların Genel Merkez'e teslim edileceğini duyurdu.

CHP'de muhalif kanadın 604 imzayı topladığını duyurmasının ardından dakikalar içinde CHP Genel Merkezi'nden açıklama geldi. Açıklamada, "604 noter onaylı imzanın genel merkezimize ulaşması halinde gereği derhal yapılacak." denildi.

Temel hak ve özgürlüklerin artık güvence altında olmadığını ileri süren CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "24 Haziran seçimlerinde yeniden seçilen bir milletvekilimizle bir Parti Meclisi üyemiz açıkça hukuka aykırı bir şekilde Maltepe ve Silivri Cezaevi'nde siyasi rehin olarak tutuluyor." iddiasında bulundu.

Temel sorunları, her geçen gün daha da ağırlaşan ülkenin önünde bir de yerel yönetimler seçiminin bulunduğunu ifade eden Erkek, şunları kaydetti: "Böyle bir süreçte demokrasi mücadelesini kararlılıkla sürdürebilecek en büyük güç olan Partimizin olağanüstü kurultay gündemiyle daha fazla tartışılmaması topluma karşı bir sorumluluğumuzdur. Parti Meclisi üyemiz Sayın Gaye Usluer'in beyan ettiği gibi seçimli olağanüstü kurultay için noter onaylı 604 imza toplanmış ise yarın saat 11.00'e kadar Genel Merkezimize sunulması; partimizin, örgütlerimizin ve delegelerimizin imza tartışmaları içerisinde daha fazla yıpranmaması; yerel seçimler için yürütülen çalışmaların aksamaması, hukuken ve siyaseten gereğinin yapılması açısından büyük önem arz etmektedir. Yarın saat 11.00'de 604 noter onaylı imzanın Genel Merkezimize sunulması halinde gereği derhal yapılacaktır."

MUHALİFLERDEN GENEL MERKEZ'E 'TÜZÜK'LÜ YANIT

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Genel Merkez'den gelen imza açıklamasına yanıt verdi. Tüzün "Partimizin Tüzüğünde yazılı olan sürede yeterli sayıda noter tasdikli kurultay Delegesi imzası Genel Merkezimize teslim edilecektir." dedi.

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ