CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Anadolu Ajansı'nın "Ankara'nın 11 ilçesinde sayım yapıldığı haberinin yalan olduğunu" söyledi.

Erkek, AA'nın ‘Ankara'daki 11 ilçede büyükşehir oyları yeniden sayılacak' şeklinde yayınladığı haberin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

CHP: ‘ÇOĞUNDA ZATEN SAYIM YAPILDI BİTTİ’

AA'nın Ankara'yla ilgili haberinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Erkek, "AA yine bildiğimiz gibi, yine görev başında! Ankara‘nın 11 ilçesinde sayım yapılıyor haberi yalandır! Bu ilçelerin önemli bir kısmında zaten sayım yapıldı ve bitti. Yeni bir haber gibi sunulma nedeni nedir? #MazbatamızıVerin" ifadelerini kullandı. BU KONUDAKİ HABER ŞÖYLE İDİ:
AK Parti'nin itirazıyla Ankara'nın 11 ilçesinde büyükşehir belediye başkanlığı için kullanılan oyların yeniden sayılmasına karar verildi. AK Parti tarafından verilen itiraz dilekçesi Polatlı, Çubuk, Pursaklar, Altındağ, Gölbaşı, Şereflikoçhisar, Keçiören, Sincan, Bala, Çankaya ve Çamlıdere İlçe Seçim Kurullarınca incelendi. Söz konusu 11 ilçede büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde kullanılan oyların yeniden sayılması kararlaştırıldı.

CHP: ‘ÇOĞUNDA ZATEN SAYIM YAPILDI BİTTİ’

AA'nın Ankara'yla ilgili haberinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Erkek, "AA yine bildiğimiz gibi, yine görev başında! Ankara‘nın 11 ilçesinde sayım yapılıyor haberi yalandır! Bu ilçelerin önemli bir kısmında zaten sayım yapıldı ve bitti. Yeni bir haber gibi sunulma nedeni nedir? #MazbatamızıVerin" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ