Genel
27 Nisan 2019 ( 429 görüntülenme )

tepkiler sürüyor: 'DERİN EL'

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak Ankara Çubuk’taki şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na düzenlenen saldırıya ilişkin bir TV’ye açıklamalarda bulundu. 


Erdoğan Toprak, Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı ve linç girişiminin CHP’nin şehit cenazesine gideceğini Ankara Koruma Şube’ye bildirdiği andan sonra iki saat içinde planlandığını iddia etti.

“DERİN BİR EL VAR, BİZ ONU ÇIKARTMAYA ÇALIŞIYORUZ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ”Bana haber verseydi gitmeyin derdim” ve ”Cenazeye gideceklerine dair beni aramadılar” sözlerini ”O zaman o koltukta niye oturuyorsun” diyerek eleştiren Erdoğan Toprak sözlerini şu şekilde sürdürdü:

'İKİ SAAT İÇİNDE  PLANLI ORGANİZASYON'

“Koruma müdürümüz oraya gidileceğini saat 10.03’te Ankara Koruma Şube’ye bildiriyor ve gerekli önlemlerin alınmasını istiyor. Burada vahim bir olay var. Vahim olay şu. Bu bir organizasyon. Bu organizasyon saat 10.03’te ‘Biz gideceğiz’ dedikten sonra iki saat içerisinde planlan bir organizasyon."

'İKİ SAATTE VATANDAŞ ORGANİZE OLAMAZ'

" Ben bu ülkede en genç devlet bakanlığını Ecevit hükümetinde yaptım. 30’lu yaşlarda milletvekilliğini yaptım. Devleti az çok tanırım. Birkaç dönem milletvekilliği var. Başbakanlık koridorlarının tozunu yutmuş biriyim. Kimse bana diyemez ki iki saatte vatandaş orada organize oldu oraya gitti. Bunu bana kimse söylemesin. Burada derin bir el var. Biz onu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.” diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ